andrychow.pl


Spotkanie opłatkowe w TVP3 Kraków z kardynałem Stanisławem Dziwiszem z udziałem Gospodyń z Andrychowa

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Piątek , 05 Stycznia 2018 - 20:03


Jest coś co łączy pracę dziennikarzy telewizyjnych TVP3 Kraków i Gospodynie Wiejskie - obie te grupy są zawsze blisko ludzi będących w potrzebie, wiedzą dobrze i znają problemy nurtujące społeczeństwo i na swój sposób starają się łączyć środowiska działające w naszych małych ojczyznach. W TVP3 Kraków spotkała się telewizyjna rodzina, a wraz z nią ci, którzy na co dzień współpracują z krakowskim oddziałem TVP i ci, którzy na ekranach śledzą relacjonowane przez telewizję najważniejsze wydarzenia z Małopolski. Bo, jak podkreślano, TVP3 Kraków jest otwarta na ludzi i ich problemy - czytamy na stronie Telewizji Polskiej.

21 Grudnia 2017 r. przedstawicielki Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie uczestniczyły w spotkaniu opłatkowym "Telewizyjnej rodziny" Wśród gości zaproszonych przez dyrektora TVP3 - Bogdana Wasztyla był m.in. kardynał Stanisław Dziwisz.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zespół ludowy pieśni i tańca z okolic Nowego Sącza, a specjalne życzenia składano m.in. w oryginalnej gwarze góralskiej.

12 wigilijnych potraw, w tym 9 różnych dań z karpia! oraz pyszny sernik i makowiec znalazły się na stole SGW Andrychów podczas wieczerzy - spotkania opłatkowego w TVP3. Gospodynie otrzymały dużo słów uznania i pochwał za świetnie przygotowany poczęstunek! O tym czy smakowało niech świadczy fakt, że prawie 150 gości spotkania mimo ogromnego stołu, pełnego wyszukanych smakołyków - przygotowanego przez catering jednego z krakowskich Hoteli - nie pozostawiło na stole gospodyń ani jednego okruszka :) Wśród opinii o potrawach dało się najczęściej słyszeć - "tak smakuje jak u mamy" "tak smakuje jak u mojej Babci" :)
Na wigilijnym stole znalazły się również stroiki dla szczególnych gości - kardynała St. Dziwisza i dyrektora TVP3 Bogdana Wasztyla.Na stronie internetowej TVP 3 dostępne są reportaże z tego spotkania

Materiał Wideo: http://krakow.tvp.pl/35308038/spotkanie-oplatkoweGaleria zdjęć: http://krakow.tvp.pl/35304377/spotkanie-oplatkowe-w-tvp3-krakowGospodynie z Roczyn przygotowały na spotkanie potrawy, które były częścią Stołu Wigilijnego 2017 - stołu, który otrzymał GRAND PRIX tegorocznego Konkursu Potraw Regionalnych. Na spotkanie przygotowano oczywiście znacznie więcej potraw niż na stoliku poniżej!

Sponsorem produktów na wigilijny stół Gospodyń SGW w TVP była Małopolska Spółdzielnia Handlowa Wizan!

Przygotowano potrawy z karpia (9 różnych dań) na które przeznaczono aż 40 kg tej tradycyjnej, wigilijnej ryby! O transport wszystkich produktów wraz z przejazdem Gospodyń zadbał Urząd Miejski w Andrychowie. Gospodynie SGW Andrychów serdecznie dziękują za pomoc w realizacji wigilijnego poczęstunku - przezesowi MSH Wizan Jerzemu Chylewskiemu oraz burmistrzowi Andrychowa - Tomaszowi Żakowi.

Zanim potrawy trafiły do gości - gospodynie z KGW Roczyny - jak widać z uśmiechem na ustach przygotowywały wigilijne wspaniałości w kuchni udostępnionej przez Ochotniczą Straż Pożarną w Roczynach! Pracy było bardzo dużo! Co tu dużo pisać, sami dobrze wiecie co to znaczy przygotować potrawy z 40 kg ryb! a do tego wiele innych smakołyków i placków!

A tak pięknie potrawy prezentowały się na wigilijnym stole TVP3!Więcej informacji o działaniach Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich: www.sgw.andrychow.pl


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8773

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393