andrychow.pl


X Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Fryzjersko-Kosmetyczny

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Wtorek , 31 Października 2017 - 20:35


Dyrekcja Zespołu Szkół w Andrychowie, Wadowicach i Kętach ZDZ w Katowicach zaprosiła uczniów i słuchaczy techników, szkół zawodowych oraz słuchaczy szkół policealnych na X Międzynarodowy Turniej Fryzjersko-Kosmetyczny. Impreza odbyła się pod hasłem "Butterfly" - 20 października 2017 r. w Hotelu Czarny Groń. Turnieje Fryzjersko-Kosmetyczne organizowane przez ZDZ od lat cieszą się nieustannie dużym zainteresowaniem w lokalnym środowisku. Przybywa uczestników ze szkół zarówno publicznych jak i niepublicznych z terenu Polski Południowej oraz spoza granic naszego kraju. Rozpoczynając spotkanie - dyrektor ZDZ w Andrychowie Zofia Wanat pochwaliła się licznymi sukcesami młodzieży nie tylko w kraju ale również poza jego granicami. W ostatnich latach uczniowie szkół fryzjerskich wielokrotnie zdobywali medale na Mistrzostwach Polski w Poznaniu. Szkoła postawiła sobie wysoko poprzeczkę umiejętności zawodowych uczniów i ich właściwe przygotowanie do rynku pracy. Tego rodzaju konkursy pozwalają młodzieży na przełamywanie barier i małomiasteczkowych mentalności, młodzież przekonuje się, że wyobraźnia w połączeniu z wiedzą i talentem to magiczny klucz do sukcesu.

W konkursach corocznie bierze udział kilkuset uczestników, modelek i modeli oraz obserwatorów, a także firmy kosmetyczne i fryzjerskie, producenci kosmetyków, główek do strzyżenia. To prawdziwe święto mody i urody, ale przede wszystkim możliwość pogłębienia umiejętności zawodowych młodych fryzjerów i artystów makijażu.

Przybyłych na turniej powitał występ młodzieży ZDZ i grupy tanecznej DINO w pokazie "Butterfly" - poruszającym problem trudu podążania własną ścieżką, walki o swoje ideały i marzenia, problemy braku akceptacji środowiska, odrzucaniu inności. Dzięki umiejętnościom i marzeniom - wszystko jest możliwe! Z zastraszonych i wyśmiewanych "poczwarek" rodzą się prawdziwe motyle!

Impreza organizowana jest już dziesiąty raz! Przez cały ten czas andrychow.pl patronuje medialnie wydarzeniu, które miało początek w sali Wadowickiego Centrum Kultury. Fakt corocznej obserwacji dotychczasowych konkursów daje nam wyjątkowy komfort oceny rozwoju imprezy i talentu młodzieży uczestniczącej w rywalizacji. Trzeba przyznać, że konkursy z roku na rok udowadniają, że młodzi twórcy i artyści, których kanwą jest człowiek zdobywają coraz większe umiejętności!

Aby bezstronnie oceniać dokonania młodych twórców organizatorzy powołują specjalne Jury, które ma za zadanie wnikliwie podsumować twórczą pracę uczestników. To bardzo ważne, bo młodzież uczestnicząca w konkursie rozpoczyna swoją drogę w zawodzie, który w czasach współczesnych przerodził się z usługi w sztukę!

Młodzi ludzie dzielnie stanęli do rywalizacji, która świadczyła nie tylko o wysokim poziomie nabytych umiejętnościach manualnych ale również była wyrazem panujących trendów oraz umiejętności artystycznych i jakości nauczania placówek kształcących w zawodzie! W tegorocznym konkursie przygotowano trzy widowiskowe konkurencje, wieńczone pokazami prac młodych stylistek. Jak było? Sami zobaczcie! Zapraszamy na fotoreportaż!

JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8754

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393