andrychow.pl


Siedem nowoczesnych Volvo dla strażaków ochotników

Artykuły / Straż Pożarna
Data: Sobota , 03 Czerwca 2017 - 16:11


Dawno minęły czasy, kiedy strażacy ochotnicy biegnący w starych, wysłużonych mundurach i gumiakach z wiadrem wody pędzili do pożaru... Prestiż formacji nieustannie się podnosi, sprawiając, że młodzi ludzie coraz lepiej postrzegają służbę ochotniczą i działania w Ochotniczych Strażach Pożarnych. Nowoczesny sprzęt gaśniczy, piękne, wyremontowane budynki OSP, profesjonalne wyposażenie sprawiają, że niemal każdy, komu bliska jest idea OSP może uczestniczyć w działaniach i życiu lokalnej jednostki. Cieszy nas fakt, że także w Gminie Andrychów OSP nie narzeka na przypływ młodzieży. Miło nam poinformować, że strażacy z Małopolski Zachodniej odebrali w naszym mieście siedem nowych wozów strażackich. Wszystkie jednostki zakupiono w ramach programu "Bezpieczna Małopolska - samochody strażackie" i przekazano dla Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin: Andrychów, Bukowno, Kęty, Klucze, Trzebinia, Wieprz i Zator. W Gminie Andrychów samochód trafił do OSP w Sułkowicach Łęgu.

W ramach wspomnianego projektu zakupiono łącznie 34 jednostki. Trafiły one do gmin każdego subregionu z Małopolski. Łączna kwota dofinansowania na zakup wyniosła 11 mln. zł.

Taki samochód - jeszcze kilkanaście lat temu pozostawał wyłącznie w sferze marzeń strażaków ochotników. Jakie wyposażenie ma każda z jednostek? W kabinie każdego z zakupionych wozów mieści się 6 strażaków. Jest on wyposażony w niezbędny sprzęt - autopompę, maszt z oświetleniem LED, wyciągarkę 8 ton, zestaw łączności radiowej. Każdy z nich może jednorazowo przewieźć 3000 litrów wody i 300 litrów środka pianotwórczego. Napęd 4x4 umożliwia dotarcie do najbardziej niedostępnych terenów. Samochody są również przyjazne dla środowiska - silniki spełniają wysokie normy czystości spalin, Wartość każdego z pojazdów to ponad 680 tys. zł. Samochody po uzupełnieniu wyposażenia trafią już wkrótce do służby.

Zobaczcie jak pięknie prezentowały się na Placu Mickiewicza! Warto dodać, że imprezę wzbogaciła swoim występem nie mniej profesjonalna jak nowoczesne wozy bojowe - Orkiestra Dęta OSP Roczyny! potwierdzając kolejny raz swoją klasę i zasłużone miejsce w czołówce orkiestr dętych Ochotniczych Straży Pożarnych Małopolski Zachodniej!
JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8703

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393