andrychow.pl


40-lecie Grupy "Pod Budą" Ależ wczoraj poszliśmy na całość!

Artykuły / Kultura Andrychów
Data: Poniedziałek , 13 Marca 2017 - 21:47


Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, zorganizowało kolejny - spektakularny muzyczny event. Świętujący w tym roku 250 lat nadania praw Miejskich Andrychów gościł u siebie dostojną jubilatkę - Supergrupę Poezji Śpiewanej "Pod Budą", aby uczcić ich wspaniały - 40 jubileusz! Nietrudno się domyślić jak wiele ciepłych wspomnień krążyło w powietrzu wypełnionej po brzegi sali i balkonie Miejskiego Domu Kultury! Grupa "Pod Budą" zagrała w składzie: Anna Treter - śpiew, instrumenty klawiszowe, Andrzej Sikorowski - śpiew, gitara, Andrzej Żurek - gitara basowa, Marek Tomczyk - gitary akustyczne i elektryczne. Gościnnie zagrali Marek Olma - perkusja i Adam Niedzielin - instrumenty klawiszowe. Jak było na koncercie? Zapraszamy na fotorelację!

Pewnego razu spotkać się przyszło,
na jakiejś sali, lecz nie nad Wisłą,
Tym co czarują słowem, muzyką,
z wierną... publiką

Śpiewali potem to, co przez lata
grzało nam serca w samotni świata,
Z nami śpiewali i wspominali
za datą, data...

Z nieba puch leciał powrotnych ptaków
Torty dwa były ze wspomnień smaku
Hejnał Mariacki, sto tulipanów
od wiernych fanów

Olbrzymia dawka nostalgii. Żal za tym co minęło, śpiewany drżącym głosem, mieszał się z nutą nadziei - jak wywoływanie duchów tych, którzy byli przed nami. W niejednym oku pojawiła się skondensowana esencja wspomnień... Tak jest zawsze, gdy słucha się myśli ponadczasowych, wspomina chwile młodości, ulotne uczucia i prawdy życiowe - zamknięte w klamry słów i muzyki. Czysta poezja, odtrącana przez świat znalazła sobie niewielką furtkę - powracając do nas ze zwielokrotnioną świeżością, by przypomnieć, że w pełnym samotności świecie są chwile niezastąpione, jest muzyka, która ma siłę cofania czasu, głos, jakby z oddali, głos w tysięcznym głosów tłumie. Lepiej go słyszysz gdy zamknięte oczy... wtedy zaczynasz go rozumieć. Cudowny koncert z jedyną w swoim rodzaju - ponadczasową, krakowską, piękną i szczerą barwą głosów Króla i Królowej Krainy Łagodności - Andrzeja Sikorowskiego i Anny Treter!

Ciotka Matylda, kot Czacza, łez kałuża, starzy przyjaciele, fontanna, słowa piosenek zarówno z pierwszej jak i kolejnych płyt zespołu. Ależ to było potężne Deja Vu! Przy sobocie po kąpieli korek od szampana strzelił Centrum Kultury i Wypoczynku zadbało o niecodzienną oprawę jubileuszu! Były piękne torty, grany na żywo hejnał mariacki, głośne sto lat odśpiewane przez całą salę, słodki poczęstunek dla publiczności, kwiaty dla artystów i fanów zespołu. Były gorące owacje na stojąco, wielokrotne bisy, wspólne fotki i mnóstwo pozytywnej energii!

Teraz - no cóż... piąta rano, zabawa skończona, czerwienieje znów niebo na wschodzie...Przeminęły miesiące i lata, coraz mądrzej gadają dokoła, ołowianych żołnierzyków gęsty tłum, wykoszonych turkusowych polan coraz więcej...

40-lecie Grupy "Pod Budą"! Ależ wczoraj poszliśmy na całość!. Mimo upływu lat w otaczającej nas rzeczywistości co jakiś czas odnajdujemy słowa klucze ukryte w ich tekstach. W naszych domach urosły dzieci, a tu bez przerwy grom z jasnego nieba... Z nostalgią czekamy na 45 i 50 urodziny "Pod Budą" wiedząc, że choć w papierach lat przybyło, to naprawdę wciąż jesteśmy tacy sami...

Póki co - pamiętajcie! Chociaż czasem przypływają smutne dni nie jest tak źle! Przecież zawsze można robić rzeczy trzy - Jeść... Pić... Kochać.

Dość gadania! Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu!

JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8672

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393