andrychow.pl


Piękna, jubileuszowa papeteria od dziś w sprzedaży!

Artykuły / Kultura Andrychów
Data: Wtorek , 28 Lutego 2017 - 22:58


Przedstawiamy Państwu wyjątkowy i niepowtarzalny zestaw do korespondencji. Oferowana Papeteria wydana jest z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 250-lecia lokacji miasta Andrychowa. Produkt ukazał się w niewielkiej ilości egzemplarzy - jedyne 500 sztuk. Jubileuszowa Papeteria to oryginalny zestaw zapakowany w ozdobną teczkę!Komplet zawiera:

- kopertę z nadrukiem,
- papier listowy (10 arkuszy, format A5),
- kartkę pocztową,
- znaczek pocztowy.

Cena: 17 zł.

Gdzie kupić:

- Butik Artystyczny "Rynek Sztuki", ul. Rynek 14, 34-120 Andrychów | tel. 698 624 826,
- MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, 34-120 Andrychów | tel. (33) 875 31 05, 512 442 918.

Ciekawostki:

* Dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza Parafii Św. Macieja w Andrychowie - Stanisława Czernika w Papeterii wykorzystano skan "Liber beneficiorium dioecesis Cracoviensis" Jana Długosza; fragment poświęcony miejscowości Jandrzychów (obecnie Andrychów). Jest to prawdopodobnie najstarszy zachowany do dziś dokument wspominający miejscowość Andrychów.

* Autorem zdjęć znajdujących się na okładce, kartce pocztowej oraz na znaczku pocztowym jest Jarosław Skupień.

* Tekst pt.: "Andrychowskie precedensy - czyli o tym, jak 250 lat temu miasto urządzano" jest autorstwa Jadwigi Janus. Z niego dowiecie się m.in. "(...) że w XVIII i XIX-wiecznym Andrychowie dominowały kobiety (...)", a co w tym czasie robili mężczyźni? Jesteście ciekawi? Polecamy lekturę...

*W Papeterii wykorzystano również skan Aktu nadania praw miejskich miejscowości Andrychów - edykt królewski JKM Stanisława Augusta Poniatowskiego z 24 października 1767 roku. Skan pozyskany ze zbiorów Archiwum Państwowego w Katowicach.


foto: Nowiny Andrychowskiefoto: Nowiny Andrychowskiefoto: Nowiny Andrychowskiefoto: Nowiny Andrychowskiefoto: Nowiny Andrychowskiefoto: Nowiny Andrychowskieinfo: CKiW


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8663

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393