andrychow.pl


Andrychowski Sztab WOŚP 2017! Działa i ma się dobrze!

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Niedziela , 15 Stycznia 2017 - 19:57


Andrychowski Sztab WOŚP kończy pracowity dzień. Zbliża się godzina 20.00. O WOŚP w Andrychowie wiemy prawie wszystko! Czy wiecie, że pierwszy raz wolontariusze z Gminy Andrychów powołali sztab WOŚP w 2002 r. Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest jednocześnie szesnastym finałem zorganizowanym w naszym mieście. Apropos :) Andrychow.pl od początku towarzyszy finałom WOŚP w Andrychowie! Mamy tyle samo lat co andrychowski WOŚP! :) Podczas pierwszego z finałów (13 stycznia 2002 roku) zebrano 47 871,36 zł. Pierwszy sztab andrychowski miał swoją siedzibę w budynku MDK i był objęty patronatem Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej. W akcji uczestniczyło ok. 100 wolontariuszy. Dla pierwszej orkiestry w Andrychowie zagrały Golem i Czerwie. Tegoroczna zbiórka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, mimo, że nie była huczna i widowiskowa - przyniosła bardzo wymierne efekty! Jak zauważyli sztabowcy z andrychowskiego WOŚP - w tym roku jest zdecydowanie więcej "grubych pieniędzy". Stan na godzinę 18.00 to 95 510,45 zł!

Co się zmieniło od początków andrychowskiego WOŚP? Pytamy byłego szefa sztabu WOŚP - Andrzeja Janusa.

Jest to teraz wszystko dużo lepiej zorganizowane. W dalszym ciągu większość wolontariuszy to młodzież. Służby takie jak Policja i Straż Miejska dbają, aby akcja odbywała się bezpiecznie. Mamy więcej ludzi, którzy są z nami już któryś rok z rzędu. Idzie nam to teraz bardziej sprawnie, zresztą - w Andrychowie nigdy się nie zdarzyło aby podczas akcji WOŚP były jakiekolwiek problemy. W tym roku nie organizowaliśmy żadnych akcji dodatkowych, koncertów, aukcji itp. Zorganizowanie tego rodzaju działań wymaga wbrew pozorom bardzo dużego zaangażowania, a przynosi niewielkie "zyski" w postaci wpłat na WOŚP.

O tegorocznej akcji opowiada nam również Krzysztof Paczyński - obecny szef WOŚP Andrychów.

WOŚP w Andrychowie działa podobnie jak w latach ubiegłych. Skupiliśmy się głównie na zbiórce i na tym aby z każdej miejscowości - osoby, które chcą wspomóc WOŚP - miały taką możliwość. Od 6.30 do 20.00 jeśli ktoś wyszedł na ulicę i chciał dać do puszki - mógł to zrobić. Podobnie jak w ubiegłym roku wspiera nas 150 wolontariuszy z gmin Andrychów, Wieprz, Osiek, Kaczyna. Głównie jest to młodzież. Straż Miejska i Policja jeszcze bardziej wzmocniła patrole, tak, żeby akcja mogła być prowadzona bezpiecznie. Na godzinę 18.00 w Andrychowie zostało już tylko kilku pełnoletnich wolontariuszy, którzy zbierają pieniążki do puszek. W tym roku skupiliśmy się wyłącznie na akcji zbiórki do puszek. Przyznam, że nie było większego zainteresowania ze strony mieszkańców, darczyńców i sponsorów by zorganizować aukcję, lub koncert. Praca w sztabie pochłania bardzo dużo czasu i osobom działającym w sztabie po prostu zabrakło czasu by zająć się oprócz swojej pracy dodatkowo organizacją koncertów itp. Zresztą - jak zauważyliśmy w ostatnich latach - podczas tego rodzaju wydarzeń było więcej wolontariuszy i młodzieży uczestniczącej w zbiórce niż mieszkańców i darczyńców.

Akcję tradycyjnie wsparło Centrum Kultrury i Wypoczynku - udostępniając pomieszczenia. Większość andrychowskich pizzerii wsparła wolontariuszy ciepłymi posiłkami. Pojedynczy sponsorzy zapewnili też soki, wodę i owoce.

Póki co - Orkiestra w Andrychowie nadal działa i ma się bardzo dobrze!

JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8653

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393