andrychow.pl


Z muzyką na poważnie: PAŁACOWE KOLĘDOWANIE "HEJ, KOLĘDA" - Foto!

Artykuły / Kultura Andrychów
Data: Niedziela , 08 Stycznia 2017 - 10:02


6 stycznia, piątek, o godz. 18.00 Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprosiło mieszkańców Andrychowa i gości naszej gminy do Pałacu Bobrowskich na koncert z cyklu Z muzyką na poważnie: PAŁACOWE KOLĘDOWANIE "HEJ, KOLĘDA". W pałacowych murach wystąpiła Łucja Czarnecka - sopran, oraz Zespół Cup of Time. Wieczór był okazją nie tylko do przeżyć związanych ze słuchaniem pięknych polskich kolęd. Była to również olbrzymia dawka informacji o historii kolęd, które towarzyszą nam, Polakom niemal od zawsze.

O historii najpiękniejszej polskiej tradycji - śpiewaniu kolęd i pastorałek opowiadał aktor Michał Breitenwald. Spotkanie w Pałacu Bobrowskich było również kolejną okazją do delektowania się pięknym głosem absolwentki Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Prof. Heleny Łazarskiej - Łucji Czarneckiej. Artystka współpracowała m.in. z Teatrem Wielkim i Filharmonią Narodową w Warszawie. W Andrychowie wystąpiła z zespołem, który prezentuje jazz, muzykę kameralną i klasyczną.

Skrzypce, flet, bandoneon, wiolonczela, niezwykły klimat pałacowych pomieszczeń, ciekawe historie związane z okresem świąt i tradycją śpiewania kolęd oraz niezwykły sopran Łucji Czarneckiej! Warto było przyjść w ten mroźny wieczór do ciepłych, klimatycznych, pałacowych pomieszczeń. Publiczność nie czekała długo na zaproszenie i wspólnie z artystami przyłączyła się do śpiewu!
Zapraszamy na fotoreportaż!
JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8650

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393