andrychow.pl


Klub Podróżnika Koła PTTK "Chałupa" - w styczniu dwa spotkania

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Niedziela , 08 Stycznia 2017 - 09:29


Klub Podróżnika Koła PTTK "Chałupa" zaprasza w styczniu na dwa slajdowiska, podczas których prelegenci opowiedzą o podróżach na wyspy należące do Archipelagu Malajskiego. W poniedziałek 9 stycznia odbędzie się spotkanie z Jadwigą Janus, które było zapowiadane na grudzień 2016 r., ale nie doszło do skutku z przyczyn niezależnych od organizatorów. Natomiast 23 stycznia wysłuchamy opowieści Seweryna Gałysza, założyciela i gospodarza Klubu Kulinarnego Podróżnika w Wieprzu. Spotkania odbędą w Klubie ASM w Andrychowie przy ul. Lenartowicza 7. Wstęp wolny.

9 stycznia 2017 godz. 19.00
INDONEZJA. 17 000 POWODÓW DO ZACHWYTU - spotkanie z Jadwigą Janus
Indonezja jest państwem położonym na 17 508 wyspach należących do Archipelagu Malajskiego. Wyspy te rozciągają się na długości ponad 5 tys. km wzdłuż równika i na długości 1750 km z południa na północ. Około 6 tys. z nich jest zamieszkanych. Najważniejsze wyspy Indonezji to Sumatra, Jawa, Borneo, Celebes i Nowa Gwinea. Ich brzegi opływają Ocean Spokojny i Indyjski. Na wyspach znajdują się liczne wulkany. Indonezja jest często nękana przez trzęsienia ziemi i tsunami.

23 stycznia 2017 godz. 19.00
TIMOR WSCHODNI - spotkanie z Sewerynem Gałyszem
Timor Wschodni- państwo na wyspie Timor w Archipelagu Malajskim, na północ od Australii. Zachodnia część wyspy należy do Indonezji, natomiast część wschodnia stanowi niepodległe państwo. Do 1975 roku kolonia portugalska pod nazwą Timor Portugalski. W 1976 został anektowany przez Indonezję, która okupowała jego terytorium do 1999. Pełną niepodległość uzyskał 20 maja 2002 r. stając się pierwszym suwerennym państwem powstałym w XXI w. Oprócz Filipin jest drugim krajem Azji, w którym dominującym wyznaniem jest katolicyzm. Trudno się tam dostać, ale jeżeli już ktoś tam trafi to zachwyci się ludźmi, historią i przyrodą.
Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8649

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393