andrychow.pl


Siódma Andrychowska Wigilia na Placu Mickiewicza

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Poniedziałek , 19 Grudnia 2016 - 21:29


Już siódmy raz, na największym placu miasta odbyło się świąteczne spotkanie mieszkańców Gminy Andrychów, wspólne dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd oraz degustacja pysznych, tradycyjnych potraw świątecznych przygotowanych przez lokalnych restauratorów. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak. W tym roku potrawy wigilijne przygotowali: Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie, Restauracja Adria, Kocierz Hotel & SPA, Restauracja Bracia, Restauracja Sami Swoi, Hotel&SPA Czarny Groń, Park Hotel Łysoń, Restauracja Obiecanki Cacanki, DINO Restauracja

Organizatorem imprezy było Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie oraz KLUB STU przy Andrychowskim Klubie Sportowym "Beskid". Działania organizatorów wsparli: Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie, Hufiec ZHP Andrychów im. Szarych Szeregów, STUS Szkółka Krzewów Ozdobnych - Eryk Stus, Piekarnia Parowa "U Frysia", Marczyński & Spółka - Piekarnia i Zakład cukierniczy, Gospodarstwo Pasieczne Tomasz Łysoń, Lenox s.c. - sklep i hurtownia rybna, Tartak Rzyki - Dorota Młynarczyk, Firma CMC, Mini ZOO "KUCYK" w Inwałdzie (zwierzątka w Żywej Szopce), Zakład Gospodarki Komunalnej w Andrychowie.

Czego można było spróbować podczas degustacji? Była pyszna zupa z Czarnego Gronia, z grzybów rosnących w naszej okolicy, smaczne pierogi z kapustą i grzybami z Park Hotelu Łysoń, pyszny bigos z Hotelu&SPA Kocierz, tradycyjny groch z kapustą od Gospodyń Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie, były też ryby, olbrzymi makowiec, miód, łazanki i wiele innych pyszności przygotowanych przez restauratorów!

Tegoroczne danie od Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie przygotowały gospodynie KGW Brzezinka. Przygotowano 400 porcji grochu z kapustą - 5 ogromnym termosów, wypełnionych po brzegi grochem z kapustą i grzybami. Potrawę przygotowały Sabina Prus, Kazimiera Kolber, Halina Lachendro i Zofia Błasiak. Halina Markowska prezentowała również autorską wystawę ludowego rękodzieła. Kolejny rok Stowarzyszenie włącza się w organizowanie wspólnych, miejskich imprez. Mieszkańcy miasta wysłuchali życzeń od władz samorządowych i duchowieństwa oraz łamali się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie wiele dobrego na zbliżające się święta i nadchodzący Nowy - 2017 rok.

To już siódma, wspólna, andrychowska Wigilia. Bardzo się cieszę, że mogę przekazać Wam świąteczne życzenia. Jestem przekonany, że dzisiaj słowo pokój, zgoda i wspólnota nabrało jeszcze większego znaczenia. Pozwólcie, że to światełko nadziei, ciepło, które bije od tego ognia - niech zagości w każdym domu, w każdym sercu. Życzę wszystkiego najlepszego mieszkańcom gminy Andrychów. Aby przyszły rok był lepszy niż ten, który mija, spokojniejszy, abyśmy żyli w zgodzie bez podziału i kłótni, bez względu na to jakie mamy poglądy, wyznanie, czy pochodzenie. Życzę wszystkiego najlepszego, zdrowych, wesołych świąt, ciepła rodzinnego, radości, uśmiechu i aby nikt w ten wigilijny wieczór nie był samotny. Otwórzmy się na innych! - życzył burmistrz Andrychowa

Nie zabrakło okolicznościowych występów! W tym roku na scenie zaprezentowała się kapela "Beskidek" oraz uśmiechnięte maluchy z przedszkola nr 5 w Andrychowie. Zdolne i rezolutne przedszkolaki "Pomidorki" i "Ogóreczki" zaśpiewały wraz z nauczycielkami w towarzystwie oprawy muzycznej Ewy i Tomasza Bizoniów - zupełnie bez tremy. Nic dziwnego! Śpiewali przecież przed najlepszą widownią: rodzicami, babciami, dziadkami, rodzeństwem oraz mieszkańcami Andrychowa.

Tradycyjnie też harcerze z andrychowskiego Hufca podzielili się z mieszkańcami Betlejemskim Światełkiem Pokoju.

Zobaczcie jak było!JSTen artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8642

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393