andrychow.pl


XVII przed nazwą Konkurs Potraw Regionalnych - Stół Wigilijny - Megagaleria foto

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Niedziela , 11 Grudnia 2016 - 17:33


W czasach, gdy podziały w społeczeństwie i władzy coraz częściej dają o sobie znać - impreza organizowana przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Andrychowa zdaje się przeczyć informacjom docierającym do nas z mediów. Gospodynie udowadniają, że można zasiąść przy wspólnym stole, rozmawiać, cieszyć się ze wspólnych osiągnięć i pomagać sobie nawzajem. Przedstawiciele władz samorządowych, lokalnych firm, instytucji i organizacji wraz z przedstawicielkami Gospodyń Wiejskich zrzeszonych w SGW spotkali się w pięknej sali ParkHotelu Łysoń w Inwałdzie by wspólnie świętować - promując region i piękną polską tradycję.

Liczba XVII przed nazwą Konkurs Potraw Regionalnych - Stół Wigilijny - mówi sama za siebie. Wszystko zaczęło się 17 lat temu w Wiejskim Domu Kultury w Targanicach. Konkurs zorganizowano za skromną dietę radnego Ś.P. Zbigniewa Mieszczaka - współtwórcy (łącznie z Czesławą Wojewodzic) pomysłu na Konkurs Wigilijny. Ogromne zaangażowanie KGW Targanice, skromna sala - czy ktoś przypuszczał wtedy jak bardzo zmieni się Polska, powiat, nasza gmina?

Z roku na rok konkurs potraw, oraz towarzyszące mu konkursy stroików i nalewek babuni rozwijały się. Jak - po 17 latach od tego momentu wygląda jedna ze sztandarowych imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie? Zobaczcie!

Wyniki najważniejszego konkursu zaprezentowała Jadwiga Sopicka - instruktor żywienia SGW - przewodnicząca komisji, która wraz z Marią Komenderą - przedstawicielką firmy cateringowej oraz Ireneuszem Antosem - szefem kuchni ParkHotelu Łysoń, Jarosławen Dudzikiem - kierownikiem obsługi restauracji Hotel&SPA Kocierz i Olgą Dudzik - menagerem restauracji Hotel&SPA Kocierz oceniła 16 stołów konkursowych stołów.

Każdy stół urzekał potrawami i dekoracją, dużym zaangażowaniem w przygotowaniu potraw oraz smacznym karpiem pod różnymi postaciami. Stoły przykryto białymi obrusami. Potrawy zaskakakiwały kunsztem, oryginalnością podania, oraz faktem pojawiania się potraw nie tylko z różnych stron Polski, ale też - świata!

To oczywiście tylko fragment ogromnego fotoreportażu, który ukazał się na stronie SGW - kliknijcie i zobaczcie:

www.sgw.andrychow.pl


JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8634

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393