andrychow.pl


Ciarki na plecach - czyli drugi dzień Fabryki Muzyki Niezwykłej!

Artykuły / Kultura Andrychów
Data: Środa , 30 Listopada 2016 - 01:05


Po wysłuchaniu obu koncertów drugiego dnia Fabryki Muzyki Niezwykłej mamy jedno wspomnienie... Są to... ciarki na plecach, które towarzyszyły nam prawie cały czas w trakcie ich trwania! Pojawiły się szybko jak nigdy dotąd i utrzymywały wyjątkowo długo. Też tak macie, kiedy słyszycie lub widzicie coś niezwykłego? Patos music! w pełnym tego słowa znaczeniu! Muzyka nieprzewidywalna, pełna, kompletna! Takie właśnie wydarzenie muzyczne przygotowało na piątkową noc Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie! Na scenie Miejskiego Domu Kultury zagrali Patrick The Pan i rewelacyjny duet Smolik / Kev Fox, a właściwie to trio, bo sekcja rytmiczna była nie mniej genialna!

Koncert rozpoczął Piotr Madej - młody, świetnie zapowiadający się, wrażliwy i myślący krakowski kompozytor & producent, a jednocześnie autor tekstów, pianista, gitarzysta i solista tworzący pod nickiem "Patrick The Pan" wraz z towarzyszącą mu formacją o tej samej nazwie.

Czarne kruki towarzyszą ich muzyce nieprzypadkowo. "Patrick The Pan" porusza trudne tematy... wyszukując w naszym życiu kruczki, z których jako ludzkość niekoniecznie możemy być dumni. The Ballad of an Elephant - ballada o słoniu, który zabił jednego ze swoich opiekunów i nie mniej mroczny finał tej smutnej historii to tylko jeden z przykładów...

Solidny support nastroił publiczność na to, co miało wydarzyć się już za chwilę. Małe spostrzeżenie! Na usta ciśnie się nam stwierdzenie, że kolejny raz sala MDK wypełnia się świadomą, nieprzypadkową publicznością! która przybyła na koncert nie z braku innego zajęcia w sobotnie popołudnie, lecz z wyrachowania i pewności, że oferta trafi dokładnie w ich gust. Co dziwne, kolejny już raz widzimy na sali nie tylko mieszkańców naszej gminy ale też mnóstwo gości! Jaki był poziom koncertu można było odczuć nie tylko w trakcie trwania, ale też po jego zakończeniu. "Ależ im się udała ta imprezka" - słyszymy w holu stojąc w długiej kolejce po autografy zdobywców Fryderyka 2016 w kategorii "muzyka elektroniczna i alternatywna" - duetu Smolik i Kev Fox.

Fakt. Dawno na scenie MDK nie gościliśmy czegoś tak różnego od dotychczasowej oferty Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Zresztą - co tu dużo ukrywać - to kolejne nieszablonowe i absolutnie niepowtarzalne wydarzenie muzyczne. Przejmujący wokal, monumentalny, niemal nieziemski głos Keva Foxa i towarzysząca mu oprawa muzyczna - co tu dużo gadać! Można po prostu piać z zachwytu. Wszystko podane ze smakiem, ​uzupełnione ciekawą oprawą światła.

Muzyka zapierająca dech w piersiach! "Każdy wie, że są takie momenty w życiu każdego z nas, gdy przychodzi czas, od którego wszystko się zmienia, wszystko jest inaczej" mówił Kev. To fakt. Artystów wypowiadających się i tworzących nieszablonowe dzieła spotyka się świadomie, a tego rodzaju koncerty gromadzą nietuzinkową publiczność - potrafiącą wspólnie z artystami współtworzyć i docenić chwilę! Klimaty rodem z krainy mgieł, w których czuć przejmującą przestrzeń wypełnioną bez reszty głosem Keva Foxa. Muzyka na dłużej, do smakowania każdego z kawałków. "Come together" Duet pokazał na co stać ich razem. Na co stać tych, którzy idą razem w tym samym kierunku! Wielkie brawa!

Na zakończnie muzycy zagrali kilka świetnie zaaranżowanych evergreenów takich jak wspomniany wcześniej "Come together" - The Beatles, czy kultowe "Wicked Game" Chrisa Isaaka.

Kto z Was dotrwał do fotoreportażu - rzućcie okiem :) Tak było! Jeśli tylko macie okazję koniecznie zobaczcie Duet Smolik / Kev Fox na żywo!JSTen artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8626

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393