andrychow.pl


Wernisaż twórczości Natalii Klęczar

Artykuły / Kultura Andrychów
Data: Sobota , 12 Listopada 2016 - 14:36


10 listopada 2016 r. w Miejskim Domu Kultury otwarto wystawę młodej, utalentowanej artystki - członkini Stowarzyszenia Grupa Twórców My - Natalii Klęczar. Obserwując andrychowski rynek sztuki nietrudno zauważyć świeży powiew "inności" prezentowanych prac. Artystka interesuje się grafiką, ilustracją, plakatem i malarstwem. Jest absolwentką Liceum Plastycznego im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. Po ukończeniu szkoły średniej kontynuowała naukę (studia magisterskie) na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, filia w Cieszynie na kierunku grafika. Podczas wystawy w Andrychowie artystka prezentowała fragmenty zbiorów "Na plaży" oraz "Ilustracje rybne". Niewątpliwą ozdobą były również piękne miniaturki przedstawiające portrety dzieci.

Prace cyklu "Ilustracje rybne" wykonane są w technice druku cyfrowego. Warto podkreślić, że są to rysunki, które wydrukowano po skanowaniu. Podziw budzi nie tylko dokładność wykonania tych, w pewnym sensie - żelowych, misternych "koronek". To właśnie one - sterylne, pełne subtelnej delikatności i wysmakowanej kompozycji zwróciły naszą uwagę już wcześniej, stając się znakiem rozpoznawczym artystki. Okazuje się, że to nie jedyna technika, którą posługuje się utalentowana artystka. Na uwagę zasługują również prace aluminograficzne. To jedna z najstarszych znanych w świecie technik druku płaskiego w której bazą obrazu jest płyta aluminiowa. Z techniką, z której korzystali niegdyś m in. Leon Wyczółkowski i Teodor Axentowicz artystka zapoznała się podczas studiów.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy! Wysmakowane, ostre, piękne kadry stworów wodnych, oraz ulotna i piękna algrafia a także niezwykłej urody portrety dzieci czekają na Was w Miejskim Domu Kultury! Warto nacieszyć się ich niepowtarzalnym pięknem!

Wernisaż zgromadził wielu uczestników! Artystka dziękując za przybycie - szczególnie dziękowała Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie za pomoc w przygotowaniu wystawy!

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu!


JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8615

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393