andrychow.pl


Niezwykły Muzzyczny Trip z Gwiazdami!

Artykuły / Kultura Andrychów
Data: Środa , 26 Października 2016 - 19:41


22. października 2016 r. Miejski Dom Kultury wypełnił się muzyka na najwyższym poziomie. Wszystko to dzięki kilkunastu muzycznym gwiazdom, które koncertowały w ramach Muzzycznego Tripu. Zapytacie pewnie - skąd nagle kilkanaście gwiazd, skoro organizatorzy zapowiadali, że na scenie pojawią się takie znane nazwiska jak Staszek Soyka, Bernard Maseli i Andy "Stewlocks" Ninvalle oraz Big Band Małopolski? No właśnie! BBM to jeden z najlepszych big bandów w Polsce. Młoda, bo licząca sobie 10 lat formacja muzyczna zdołała wiele razy usowodnić swoje niezwykłe umiejętności podczas ogólnopolskich festiwali i konkursów. W jej składzie grają studenci Akademii Muzycznych, słuchacze i absolwenci Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Big Band prowadzi z rozmachem dr hab. Ryszard Krawczuk - wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie. Słuchając ich występu bez wątpliwości można stwierdzić, że w szeregach grają niezwykli instrumentaliści. Nie zapominajmy również, że wiele z utworów napisanych dla BBM zagranych podczas koncertu w MDK to również wielkie nazwiska - autorzy kompozycji!

Koncert prowadził goszczący już wiele razy w Andrychowie - Rafał Bryndal, umiejętnie zapowiadając występy kolejnych gwiazd. My, któryś już raz z rzędu nie mogliśmy się nadziwić iście nieziemskim umiejętnościom opanowania wibrafonu przez Bernarda Maselego, oraz strun głosowych przez znakomitego rapera i tancerza z Gujany - Andy'ego "Stewlocks" Ninvalle'a, który znalazł czas by w drodze pomiędzy koncertami w europejskich stolicach odwiedzić... Andrychów! Oglądając występy tych dwóch wirtuozów dźwięku doszło do nas z całą mocą to, jak niezwykłym stworzeniem jest człowiek, i jakie - dzięki systematycznej pracy i pasji może osiągnąć rezultaty w multiplikowaniu swojego talentu. Pomyśleć tylko, że kilka wieków temu, tego rodzaju umiejętności nie wyszły by ich posiadaczom "na zdrowie" :)

Obserwując obu muzyków, ich zachowanie podczas interpretacji kolejnych utworów trzeba stwierdzić, że w proces twórczy włączone były nie tylko umysł, ale też całe ich ciała! Niesamowite poczucie rytmu i podążający za nim ruch zaimponowały podziwiającej ich publiczności, która po każdym występie nagradzała solistów wiekimi brawami.

Gwiazdą Muzzycznego Tripu był jeden z naszych ulubionych polskich twórców - Stanisław Soyka! Sławny wokalista jazzowy, pianista, skrzypek, kompozytor, ale też wnikliwy obserwator otaczającej nas rzeczywistości potwierdził niekwestionowane umiejętności kompozytorsko - tekstowe, budząc falę wspomnień. Co chwilę dało się słyszeć towarzyszące artyście dźwięki słuchaczy.

Niezwykły, dynamiczny wieczór! Pełna sala andrychowskiego MDK żywo reagowała na występy genialnego beat boxera i showmana z Gujany, będącego swego rodzaju sześciogłosowym syntezatorem muzyki, bo chyba tyle jednocześnie różnych "śladów" dźwiękowych można było doszukać się w jego występie. Szczególnie zachwycił nas wspólny występ perkusisty BBM i "Stewlocks'a" Do tego - Bernard i jego fantastyczna gra na wibrafonie!

Wróćmy jeszcze na chwilę do koncertu gwiazdy! Król nastroju - Stanisław Soyka, to również prawdziwy ekwilibrysta, potrafiący ze swoich tekstów i muzyki wydobyć esencję uczuć! Jeśli dodamy do tego świetnie prowadzony dialog z publicznością - nie dziwi burza oklasków po każdym z prezentowanych - ponadczasowych utworów.

Co ciekawe sala MDK wypełniła się słuchaczami nie tylko z Andrychowa! Muzzyczny Trip to impreza, która na stałe zagościła w kalendarzu uznanych imprez jazzowych południa Polski.

Zapraszamy na fotoreportaż!


JSTen artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8607

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393