andrychow.pl


Niezwykły, IX Międzynarodowy Turniej Fryzjersko-Kosmetyczny w Czarnym Groniu! Megagaleria Foto!

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Sobota , 22 Października 2016 - 17:50


Dyrekcja Zespołu Szkół w Andrychowie, Wadowicach i Kętach ZDZ w Katowicach zaprosiła uczniów i słuchaczy techników, szkół zawodowych oraz słuchaczy szkół policealnych na IX Międzynarodowy Turniej Fryzjersko-Kosmetyczny. W turnieju uczestniczyły również zawodniczki z zaprzyjaźnionych z lokalnymi szkołami ZDZ placówek edukacyjnych z Rosji, Ukrainy i Republiki Czeskiej. Impreza zorganizowana z rozmachem odbyła się w Hotelu&SPA Czarny Groń w Rzykach Praciakach. Patronat honorowy nad Turniejem objęli Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa oraz Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

Zawodników i opiekunów powitał występ młodzieży i dzieci w pokazie "Baletnica" przygotowany przez młodzież z Wadowickich Szkół ZDZ oraz zespół "Małe Dino". Impreza organizowana jest już ósmy raz! Przez cały ten czas andrychow.pl patronuje medialnie wydarzeniu, które miało początek w sali Wadowickiego Centrum Kultury. Fakt corocznej obserwacji dotychczasowych konkursów daje nam jasny pogląd na rozwój imprezy i talentu młodzieży uczestniczącej w rywalizacji. Młodzi twórcy i artyści, których kanwą jest człowiek udowadniają, że ich umiejętności są na naprawdę wysokim poziomie.

Aby to oceniać - co roku organizatorzy powołują specjalne Jury, które dokładnie ocenia uczestników, sprawiając, że osiągane wyniki i zdrowa rywalizacja, a także doświadczenie w ocenianiu własnej pracy stają się kolejnymi szczeblami w karierze zawodowej młodych mistrzów. Młodzież uczestnicząca w konkursie rozpoczyna swoją drogę w zawodzie, ale widać, jak bardzo profesja towarzysząca ludziom niemal od początku istnienia przeradza się z usługi w sztukę.

Organizatorem IX Międzynarodowego Turnieju Fryzjersko-Kosmetycznego były: Technikum Usług Kosmetycznych i Technikum Fryzjerskie w Wadowicach oraz Technikum Przemysłu Mody w Andrychowie ZDZ w Katowicach. Hasłem przewodnim turnieju było "Modern-Ballet-Hairstyles" Zapraszamy na mnóstwo fotek! Młodzi ludzie stanęli do rywalizacji, która świadczy nie tylko o wysokim poziomie nabytych umiejętnościach manualnych ale również była wyrazem panujących trendów oraz umiejętności artystycznych!

Turnieje Fryzjersko-Kosmetyczne organizowane przez ZDZ cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko w lokalnym środowisku. Z roku na rok przybywa uczestników, a w gronie sponsorów pojawiają się uznane firmy z branży. Szkoły ZDZ mogą pochwalić się wieloma sukcesami nie tylko w kraju ale również poza jego granicami. Uczennice szkół fryzjerskich wielokrotnie zdobywali medale na Mistrzostwach Polski w Poznaniu, uczestniczą w Międzynarodowych Turniejach Fryzjerskich. To właśnie podczas jednego z takich turniejów w Warszawie oprócz I miejsca zdobyli tytuł najlepszej szkoły fryzjerskiej! Wielki sukces osiągnęła również jedna z uczennic - zdobywając brązowy nedalem podczas Mistrzostw Europy we fryzjerstwie w Paryżu i Srebrny Medal na Mistrzostwach Świata w Seulu!

W tegorocznym konkursie przygotowano osiem konkurencji. Szczególnie widowiskową była konkurencja w której Jury oceniało całokształt wykonanych prac - wizaż, stylizaje i fryzurę modelek. Tutaj - najlepszą okazała się uczestniczka z Moskwy! W przyszłym roku - jak zapowiada Dyrektor Szkół ZDZ w Andrychowie, Wadowicach i Kętach - Zofia Wanat - przewiduje się organizację wielkiego, jubileuszowego - trwającago dwa dni konkursu! Jak było w tym roku? Sami zobaczcie! Zapraszamy na fotoreportaż!
JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8604

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393