andrychow.pl


O Armenii w Klubie Podróżnika Koła PTTK "Chałupa"

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Poniedziałek , 17 Października 2016 - 12:34


Klub Podróżnika Koła PTTK "Chałupa" zaprasza do Klubu ASM w Andrychowie przy ul. Lenartowicza 7 na spotkanie ze Stanisławem Ramianem zatytułowane ARMENIA czyli HAJASTAN. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 17 października o godz. 19.00.

Zapraszamy na wspólną wędrówkę po Armenii. W zespole czteroosobowym, samochodem terenowym, docieraliśmy do odległych, niedostępnych monastyrów i wodospadów. Uczestniczyliśmy w ormiańskiej stypie pogrzebowej, prowadziliśmy wielogodzinne dyskusje z Ormianami.

Cała Armenia zbudowana jest z kamienia. Ten kamień to tuf, skamieniały popiół wulkaniczny, z którego od wieków wznoszono tu świątynie, pałace, domy i brukowano ulice. Tuf nie ma jednej barwy. Inny jest, gdy świeci słońce, inny, gdy pada deszcz. Nic dziwnego, że poeta Osip Mandelsztam nazwał Armenię krajem "krzyczących kamieni". Kamienne klasztory i kamienne haczkary, których liczbę szacuje się na ponad 100 tysięcy, to oprócz biblijnej góry Ararat, najważniejsze symbole Armenii. Kraj ten jako pierwszy ustanowił chrześcijaństwo religią narodową.

Zapraszamy. Wstęp wolny
Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8603

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393