andrychow.pl


Kogo szukacie? - Znak Jonasza

Artykuły / Kultura Andrychów
Data: Piątek , 14 Października 2016 - 00:34


Amatorzy Teatru przez duże T będą mieli już wkrótce nie lada gratkę! W środę 19 października o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie przy ul. Szewskiej 7 będzie okazja obejrzenia przedstawienia "Znak Jonasza". Spektakl powstał w koprodukcji neTTheatre / Centrum Kultury w Lublinie z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie i Programem 2 Polskiego Radia. Premiera odbyła się 4 marca 2016 r. w Warszawie podczas Festiwalu Gorzkie Żale/Nowe Epifanie.W spektaklu fragmenty Księgi Jonasza w adaptacji Pawła Passiniego, zestawione zostają z tekstem średniowiecznego oficjum dramatycznego "Nawiedzenie Grobu". W tej wielowymiarowej sztuce każdy aspekt, począwszy od gry aktorów, a na muzyce skończywszy - odgrywa ogromną rolę w odbiorze całości. Głosy, dźwięki, pieśni; w oparach dymu i mroku przenoszą widzów do świata emocji.


"Silne wizualnie, fizyczne przedstawienie to zarazem opowieść o teatralności boskiej historii. To rodzaj teatru, który zadaje nam pytania podstawowe: Kogo szukamy? Za czym biegniemy?" - fragment rekomendacji Komisji Artystycznej Programu TEATR POLSKA:


Spektakl będzie prezentowany w Andrychowie w ramach ósmej edycji programu TEATR POLSKA organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Teatr Reduta Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego. W tym roku w objazd wyrusza 18 spektakli wybranych spośród 101 zgłoszeń nadesłanych przez teatry z całej Polski.

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie bierze udział w programie TEATR POLSKA od samego początku, czyli od 2009 roku. Dzięki temu mogliśmy oglądać wiele ciekawych inscenizacji - spektakli, które zmuszają do myślenia, prowokują do dyskusji z ich twórcami. Taka okazja nadarzy się i tym razem, jako że po przedstawieniu "Znak Jonasza" zaplanowano spotkanie, w którym udział wezmą m.in. reżyser Paweł Passini i autor scenariusza Artur Pałyga.


"ZNAK JONASZA" reż. Paweł Passini
Reżyseria: Paweł Passini
Scenariusz: Artur Pałyga
Muzyka: Jacek Hałas
Obsada: Klaudia Cygoń, Paweł Janyst, Natalia Maczyta, Beata Passini, Elżbieta Rojek, Jarosław Tomica
Czas trwania: 80 minut. Spektakl dla widzów dorosłych

Trailer

Ceny biletów: 30 zł (normalne), 20 zł (ulgowe), 15 zł (dla grup powyżej 10 osób).


Sprzedaż biletów oraz rezerwacje: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7,
tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.
Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, www.kupbilecik.pl.

Strona Programu: www.polska.e-teatr.pl

Info: Kultura.Andrychow.eu
Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8602

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393