andrychow.pl


Busy do likwidacji? Czy parowozy zdominują transport pasażerski?

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Niedziela , 02 Października 2016 - 12:57


Bardzo duża ilość amatorów podróży koleją PKP skorzystała w sobotnie popołudnie z możliwości przejazdu pociągiem retro na Kolejowym Szlaku Papieskim z Krakowa do Wadowic. Dodatkowo - do wspomnianej trasy dołączyło nasze miasto. 1. października 2016 r. na dworzec PKP w Andrychowie wjechał historyczny parowóz Ty42-107 z 1946 roku oraz skład historycznych wagonów z lat 1920 - 1935 typu Gmhx, Bi, C. Czy to oznacza, że popularny środek transportu jakim w chwili obecnej są busy przejdzie wkrótce do lamusa? Raczej nie :) Na kolejną tego rodzaju frekwencję na dworcu przyjdzie nam zapewne długo poczekać. Póki co - zapraszamy Was do obejrzenia fotorelacji z wizyty środka transportu minionej epoki w naszym mieście.

Organizatorzy przejazdu historycznym składem pociągów bez wątpienia bardzo się postarali! Nad prawidłowym przejazdem czuwało wielu jej pracowników, dbając by pasażerowie bezpiecznie dotarli do celu. Przejazd zorganizowano w 10 rocznicę utworzenia Kolejowego Szlaku Papieskiego. Na postojach przygotowano pikniki promocyjne połączone z prezentacją wybranych miast i gmin (Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice), można było zwiedzać Wadowice podczas przerwy w podróży.

Dla każdego uczestnika przejazdu w ramach biletu przygotowano regionalny poczęstunek, a komu było mało - mógł dodatkowo odwiedzić wagonu barowy - retro.

Podczas postoju w Wadowicach skład wykonał dodatkowy kurs do Andrychowa i z powrotem. Postój w Andrychowie nie trwał długo (14:26-14:40)

Dworzec kolejowy w Andrychowie od lat jest wdzięcznym obiektem dla amatorów fotografii portretowej. Korzystając z niecodziennej scenerii przygotowaliśmy dla was fotoreportaż z tego niecodziennego wydarzenia. Dziękujemy Klaudii Paulinie Misiak za pomoc w realizacji i zapraszamy do obejrzenia!
JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8596

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393