andrychow.pl


110 lat szkoły w Sułkowicach Bolęcinie

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Niedziela , 02 Października 2016 - 11:46


30 września 2016 r. w Sułkowicach Bolęcinie odbyły się uroczystości Jubileuszu 110-lecia szkoły. Po części oficjalnej szkoła zadbała o to, by dla uczniów i odwiedzających ten dzień był szczególny. Naukowe eksperymenty Pana Korka, pokazy wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji, kino mobilne 7D, obserwacje astronomiczne Słońca, retro studio fotograficzne, prezentacje występów przyjaciół z Rumunii i Czech, kiermasz rzeczy dawnych i oryginalnych, kawiarenka regionalna, kocioł z grochówką i bigosem do syta - to jedne z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Szkoła w Sułkowicach Bolęcinie od wielu lat udowadnia, że placówki wiejskie skutecznie i efektywnie mogą realizować program nauczania o jakości często przewyższającej oferowaną w dużych ośrodkach miejskich. Szkoła skutecznie wdraża nowoczesny system nauczania, organizuje i bierze udział w konferencjach naukowych dotyczących edukacji. To wszystko przekłada się na wyniki. Efekty są również wynikiem bardzo dobrej współpracy lokalnych sponsorów - rodziców i firm działających w regionie oraz dbałości o placówkę lokalnego samorządu. Nie ukrywamy, że w dużej mierze sukces placówka zawdzięcza również właściwemu zarządzaniu. Dyrektorem placówki od kilkunastu lat jest Zbigniew Grabowski. Zmiany w edukacji? Przypomnijmy, że to właśnie w Sułkowicach Bolęcinie rozpoczęło się wielkie koło zmian infrastruktury edukacyjnej w gminie Andrychów.

Przed laty placówka w Sułkowicach Bolęcinie jako pierwsza placówka wiejska w Gminie Andrychów doczekała się pięknej sali gimnastycznej. Rozpoczęto również inwestycje w infrastrukturę. Szkoła przy współpracy samorządu ma w planach dalszy rozwój, który - trzeba przyznać - zapowiada się bardzo obiecująco. Przez ostatnie lata wyraźnie zmieniło się nie tylko otoczenie ale i wnętrze placówki. Powstało boisko oraz nowoczesny plac zabaw, szkoła może pochwalić się profesjonalnym studio foto, o jakości i wyposażeniu, którego nie posiadają nawet lokalne szkoły średnie. Wśród ciekawostek - szkoła ma w dyspozycji bogatą bazę strojów i przebrań do sesji foto. W planach są jeszcze inne działania związane z "optyką" Przewiduje się realizację niewielkiego obserwatorium astronomicznego, które ma szansę powstać przy planowanej przez samorząd przebudowie najwyższej kondygnacji szkoły.

Zmiany w otoczeniu i wewnątrz szkoły w Sułkowicach Bolęcinie dzieją się niemal na naszych oczach. Ewidentnym przykładem błyskawicznej realizacji jest... parking, który powstał w zaledwie 3 tygodnie! Inwestycję finansowaną przez samorząd zrealizował Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Andrychowie.

Proszę o tym napisać, bo to jest niesamowite! Usłyszeliśmy od mieszkańców! Takie tempo było, że aż radość bierze! Piękny, przestronny, bardzo dobrze zaprojektowany parking! - dodają!

Z okazji jubileuszu w stronę byłych i obecnych pedagogów oraz dyrekcji posypała się lawina życzeń. Dołączamy się do nich - wierząc, że się spełnią! Jak widać na każdym kroku - w placówce działa sprawna, wizjonerska, obdarzona pasją grupa pedagogów, którzy z pasją i zaangażowaniem przelewają chęć do zdobywania nowoczesnej wiedzy swoim podopiecznym!JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8595

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393