andrychow.pl


Gospodynie z Andrychowa zwyciężyły w ogólnopolskim konkursie "Kobiety na start"

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Niedziela , 11 Września 2016 - 16:34


Wielki sukces Gospodyń z Andrychowa i wielkie święto polskich Gospodyń w Licheniu! Koncert piosenkarki - Eleni, występ Zespołu Pieśni i Tańca "Łany", pokazy unikatowej kolekcji mody - "150 lat gospodyń" oraz rozstrzygnięcie finałowe konkursu "Kobiety na start" to główne atrakcje odbywającego się właśnie VI Ogólnopolskiego Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich. Bardzo nam miło poinformować, że Gospodynie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie zwyciężyły - zdobywając I miejsce wśród niemal 240 Kół Gospodyń, organizacji i stowarzyszeń zgłoszonych z całej Polski.

Sukces jest tym większy, że konkursowe jury oceniało całokształt dokonań - oceniając dorobek zgłoszonych podmiotów. Serdecznie gratulujemy!

Do ścisłego finału dostało się 16 organizacji, z których komisja konkursowa wybrała 3 najlepsze - przyznając im wysokie nagrody pieniężne - 7000, 5000 i 3000 zł. Nagroda cieszy tym bardziej, że przyznana została w roku jubileuszowym - podczas hucznych obchodów 150 lat kół włościanek.

To prawdopodobnie największe tego rodzaju, ogólnopolskie, dwudniowe święto gospodyń. Impreza odbywa się nad brzegiem licheńskiego jeziora w dniach 10 i 11 września. Gospodynie z Andrychowa niemal na gorąco podzieliły się z nami tą świetną dla nich informacją - dodając, że dodatkową nagrodą był dla nich wspólny występ z Eleni! podczas którego razem zaśpiewały Barkę!

Delegacja SGW była najliczniejsza! Do Lichenia pojechało 48 Gospodyń. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Urzędu Miejskiego w Andrychowie oraz Burmistrza - Tomasza Żaka. Władze Samorządowe po tym, jak Gospodynie dotarły do ścisłego finału postanowiły zasponsorować wyjazd na finał - zapewniając środki finansowe na przejazd.

Bardzo nam miło dzielić się z Wami tą informacją. Działalność Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie obserwujemy niemal od samego początku - dokumentując kolejne etapy wspólnego sukcesu. Poczynając od codziennej działalności w Kołach Gospodyń, działań lokalnych - na poziomie wiosek i gmin, a następnie aktywności na poziomie powiatów i województwa (a teraz również kraju!) - Gospodynie z Andrychowa przeszły fantastyczną ścieżkę rozwoju swojej organizacji.

Najbardziej cieszy fakt, że działania te oparte są na prawdziwej pasji, wolontariacie, umiłowaniu tradycji i miłości do naszej małej ojczyzny. Gospodynie nie tylko chronią tradycję, ale też wspaniale promują nasz region - stając się autentycznymi, niekwestionowanymi ambasadorkami regionu. Więcej o konkursie, w tym fotoreportaż - już wkrótce!

To nie koniec ogólnopolskiej "ekspansji" Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Andrychowa. We wtorek czteroosobowa delegacja SGW będzie gościem programu TVP2 "Pytanie na śniadanie"

JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8583

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393