andrychow.pl


Wieniec Gospodyń SGW Andrychów najpiękniejszy w całej Małopolsce

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Niedziela , 04 Września 2016 - 21:03


Bardzo miła wiadomość dotarła dzisiaj do naszej redakcji! Podczas odbywających się w dniu dzisiejszym 18. Dożynek Województwa Małopolskiego w Miechowie wieniec Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie otrzymał I miejsce podczas Wojewódzkiego Konkursu Wieńców Dożynkowych! Tegoroczne dożynki wojewódzkie odbyły się na miechowskim rynku. Uroczystości rozpoczęła Msza Dziękczynna celebrowana przez biskupa kieleckiego, Jana Piotrowskiego, w Bazylice Grobu Bożego. Po oficjalnym otwarciu Święta Plonów odbyło się przekazanie chleba oraz tradycyjny obrzęd dożynkowy. Kulminacyjnym momentem uroczystości było ogłoszenie wyników Wojewódzkiego Konkursu Wieńców Dożynkowych oraz wręczenie nagród laureatom. W uroczystości uczestniczyły delegacje Gospodyń i Rolników całego regionu Małopolski - na miejscu można było obejrzeć wieńce dożynkowe wszystkich gmin Małopolski. Nagroda jest kolejnym - ogromnym wyróżnieniem i docenieniem kunsztu rękodzieła naszych Gospodyń. Autorką zwycięskiego wieńca dożynkowego jest Halina Brzazgacz. Uczestnicy tegorocznych dożynek mogli podziwiać piękno zwycięskiego wieńca podczas tegorocznych dożynek gminnych w Andrychowie! Wielkie gratulacje dla Gospodyń SGW i Pani Haliny Brzazgacz za ten spektakularny sukces!

Pięćdziesięcioosobowa delegacja Gospodyń Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie wyjechała dzisiaj rano na dożynki wojewódzkie, wioząc ze sobą dwa piękne wieńce dożynkowe. Jeden z nich okazał się najpiękniejszym z całej Małopolski!

Najpiękniejszy w Małopolsce - zwycięski wieniec dożynkowy z Gminy Andrychów!Trzeba przyznać, że bez wątpienia - Gospodynie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie nie tylko fantastycznie dbają o tradycję, ale też są niezwykłymi ambasadorkami naszego regionu - promując go swoja pracą i pasją!

Gratulujemy!

JSTen artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8581

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393