andrychow.pl


Dni Andrychowa - wspaniałe placki i dobra muzyka! Megagaleria Foto!

Artykuły / Kultura Andrychów
Data: Niedziela , 07 Sierpnia 2016 - 19:15


Od kilku lat raz w roku Plac Mickiewicza w Andrychowie zamienia się w miejsce rywalizacji kucharzy i kucharek, którzy walczą o zaszczytny laur - Złotą Andrychowską Czapkę Kucharską. Podczas VI Festiwalu Plackorzy w szranki stanęło 11 kucharek i jeden kucharz! Przedstawicielki Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie, Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Andrychów, ekipa Czarnego Gronia oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Wadoviana przygotowało dwanaście pysznych wypieków.

Jury złożone z przedstawicieli samorządu, mecenasów andrychowskiej Kultury, sponsorów, przedstawicieli instytucji oraz stowarzyszeń, oraz goście specjalni zadecydowali w głosowaniu na punkty

Ocenie podlegały tradycyjność wykonania, receptura, smak i wygląd ciasta.

Placek Babci - 79 pkt - Czarny Groń
Sernik Zosi - KGW Roczyny - 75 punktów,
Miodowy składaczek - KGW Targanice Dolne - 75 punktów,
Cytrynowiec - KGW Andrychów - 75 punktów,
Miód Cud - KGW Sułkowice Bolęcina - 74 punkty,
Ciasto drożdżowe ze śliwkami - Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Wadoviana - 73 pkt,
Placek drożdżowy z borówkami leśnymi - KGW Targanice Górne - 73 punkty
Ciasto Pierś Teściowej - KGW Brzezinka - 68 pkt
Placek kruchy z borówkami - KGW Inwałd - 68 pkt
Sernik z malinami - KGW Zagórnik - 64 punkty
Sernik z mlekiem - KGW Rzyki - 63 punkty
Snikers - KGW Sułkowice Łęg - 61 pkt

Jak widać - 3 ciasta otrzymały tę samą ilość punktów. Po dodatkowych ustaleniach jury zadecydowało o ostatecznej kolejności.

I miejsce - Placek Babci - Czarny Groń. Drugie miejsce przypadło gospodyni KGW w Roczynach (Sernik Zosi), a trzecie gospodyni KGW Targanic Dolnych (Miodowy Składaczek).

Nagrody wręczał Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak oraz Przedstawiciel Andorii Mot - Kamil Szypuła.

Potwierdza się świetna renoma Oberży Czarny Groń. Dlaczego? Najlepszego kucharza można spotkać właśnie w Oberży Czarny Groń. Zwycięzca tegorocznej edycji - Dominik Gąska jest Szefem Kuchni w Czarnym Groniu. Skąd przepis na zwycięski placek? Przepis dostałem od mojej babci, która pochodzi z okolic Krakowa. Zwycięski placek to ciasto drożdżowe wykonane na mące razowej, przełożone masą jagodową i u góry posypane jagodami. Właściciela Złotej Czapki Kucharskiej 2016 gotować nauczyły babcia i ciocia. Zamiłowanie do gotowania wyniósł z rodzinnego domu. Ciasto można przygotować w czasie krótszym niż godzinę!

To nie koniec słodkich atrakcji podczas VI Festiwalu Plackorzy!

ABS Bank Spółdzielczy obchodzi w tym roku jubileusz 140-lecia istnienia. Z tej okazji zorganizowano cały szereg imprez. Bank niezwykle aktywnie wpisuje się w życie kulturalne i gospodarcze miasta - wspierając lokalne inicjatywy, imprezy kulturalne na najwyższym poziomie, działalność organizacji i stowarzyszeń oraz wiele akcji dobroczynnych. Konkurs na najpiękniej udekorowany tort jubileuszowy to kontynuacja całego szeregu działań, mającego podkreślić duże zaangażowanie firmy w życie regionu. Do konkursu na jubileuszowy tort zaproszono dzieci do 18 roku życia. Konkurs przeprowadzono wspólnie ze Stowarzyszeniem Gospodyń Wiejskich.

Po obradach jury nagrodziło 3 torty, ale wszyscy uczestnicy, a właściwie wszystkie uczestniczki otrzymały piękne - okolicznościowe upominki.

3 nagrody to również nasi kolejni - jubileuszowi klienci. ABS założy rachunki dla uczestniczek i na start przekaże kieszonkowe! Ileż w tych tortach było emocji, kreatywności i pomysłowości! Byłam pod wielkim wrażeniem - powiedziała prezes ABS Banku Spółdzielczego Małgorzata Matusiak wręczają nagrody uczestniczkom konkursu.

Najmłodsza uczestniczka miała 5 lat! Torty bez wątpienia były małymi - kulinarnymi dziełami sztuki!

Wyniki konkursu!

3 miejsce - Wiktoria Moskwik
2 miejsce - Sandra Fujawa
1 miejsce - Patrycja Kwiecień

Wszystkie uczestniczki otrzymały upominki i okolicznościowe dyplomy.

Oprócz pysznych konkursów organizatorzy we współpracy ze sponsorami i partnerami imprezy przygotowali wiele atrakcji.

W imprezę wpisało się pięknie Stowarzyszenie Motocyklistów Nieznani Jeźdźcy oraz instruktorzy z Football Academy. Były sportowe atrakcje - warsztaty sport&fit i pokaz umiejętności żonglerki piłką w wykonaniu Bartka Mamicy. Sponsorzy zadbali też o uprzyjemnienie pobytu uczestników festiwalu poprzez organizację licznych konkursów z nagrodami!

Na placu Mickiewicza zorganizowano warsztaty plastyczne dla dzieci. Mimo, że lwia część Grupy Twórców My bierze obecnie udział w plenerze malarskim - podczas festiwalu nie zabrakło prac malarskich i stoiska grupy. Była również mała gastronomia, stoiska z wyrobami ludowego rękodzieła, prezentacja stowarzyszeń. Obecne były lokalne firmy, przedstawiając swoją najnowszą ofertę.

O muzyczną atmosferę festiwalu zadbali muzycy zespołu Bunga Band, prezentując świetny rock'n roll - hity panteonu gwiazd tego gatunku - Elvisa Presleya, Blues Brothers, Roya Orbisona.

Na scenie zaprezentowała się również dynamiczna i obiecująca młoda formacja rockowa - "Ostatni w Raju", w którego składzie znalazły się mocne akcenty z okolic Andrychowa. Grupa we wrześniu wystąpi w popularnym programie TV - "Mam talent".

Gwiazdą tegorocznych Dni Andrychowa był Sebastian Riedel & Cree. Bez wątpienia muzyczne geny przeszły z ojca na syna. Fani głosu Ryszarda Riedla - współzałożyciela i wokalisty zespołu Dżem bez trudu usłyszeli w głosie Sebastiana Riedla niezapomnianą barwę i emocje.

Już wkrótce kolejne imprezy organizowane przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie! Zapraszamy! Kolejny raz Andrychow.pl był patronem medialnym wydarzenia.

Dość pisania! Zobaczcie jak było!JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8566

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393