andrychow.pl


Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w zaszczytnym gronie

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Sobota , 23 Lipca 2016 - 16:23


Bardzo nam miło poinformować o tym, że Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie znalazło się w gronie 48 półfinalistów konkursu "Kobiety na start" - jako jedna z 3 organizacji z województwa Małopolskiego! Konkurs organizuje portal gospodyni.com.pl. Jak czytamy na stronie organizatorów w gronie półfinalistów znalazły się organizacje których "zakres działania i dorobek przekraczają granice nie tylko wsi, gmin czy województw, lecz również granice wyobraźni" "W czasach nastawionych na konsumpcję i zyski udaje im się znaleźć własną drogę i bezinteresownie pracować dla dobra lokalnej społeczności. Scalają ją i dbają o jej potrzeby. Poszukują tożsamości, kultywują dziedzictwo kulturowe, odnajdują zapomniane karty historii. I to wszystko przekazują kolejnym pokoleniom. Zdają sobie bowiem sprawę, że nie można tworzyć przyszłości bez poznania przeszłości".

"Konkurs miał na celu wyłonienie najaktywniejszej grupy kobiet działającej na wsi. Byliśmy zaskoczeni liczbą spływających do redakcji kwestionariuszy zgłoszeniowych. W sumie wpłynęło ich ponad 240. Wieść o naszym konkursie dotarła do około 6000 organizacji kobiecych na wsi, z którymi utrzymujemy kontakt, gdyż ich doświadczenie jest dla nas bezcennym źródłem informacji o zaangażowaniu kobiet w życie lokalnej społeczności."

Finał konkursu zaplanowano na 10 września w Licheniu podczas szóstej edycji Ogólnopolskiego Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich. Patronat honorowy nad konkursem objęli abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu, Metropolita Poznański, oraz Prezydent RP Andrzej Duda i jego Małżonka Agata Kornhauser-Duda. Partnerem wydarzeń są Banki Spółdzielcze SGB.

Gospodyniom szczerze gratulujemy. Mieszkańcy Gminy Andrychów i okolicznych Gmin już niejeden raz mieli okazję przekonać się, że słowa uznania wypowiedziane pod adresem 48 półfinalistów konkursu "Kobiety na start" gospodynie ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie wypełniły w 100%.

JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8562

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393