andrychow.pl


O Romerach w Saloniku Literackim Pałacu Bobrowskich

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Sobota , 18 Czerwca 2016 - 15:49


Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie kolejny raz zorganizowało Salonik Literacki w Pałacu Bobrowskich. 17 czerwca 2016 r. o godzinie 18.00 mieszkańcy Andrychowa i goście naszej gminy mieli okazję poznać historię rodu Romerów. Spotkanie prowadził Dariusz Knych - współautor książki "ROMEROWIE w Małopolsce i na Podkarpaciu. ZAPOMNIANY RÓD NIEZWYKŁYCH LUDZI - (Wyd. Czarna 2016)

Po niezwykłym Saloniku Literackim dotyczącym Rodu Bobrowskich - tym razem zapoznaliśmy się z fascynującą historią rodu Romerów - linii małopolskiej. "Romerowie nie przestali nigdy żarliwie i wiernie służyć Ojczyźnie. Woleli wszelkie dobra i korzyści utracić a wierności samej Rzeczypospolitej dotrzymać" - tym właśnie cytatem rozpoczęła się prelekcja dotycząca niezwykłych przedstawicieli rodu Romerów. Podczas spotkania można było nabyć książkę, która zawiera historię zawiłych losów polskich ziemian. Autor nie szczędził słów zachwytu nad wieloma ważnymi osobistościami rodu. Ukazano główne gniazda rodowe i przedstawiono najważniejsze wydarzenia w ich historii. Gościem spotkania był Czesław Knych - współautor książki oraz przedstawiciele rodu Romerów.

To kolejny - przygotowany z wielkim smakiem i dbałością o szczegóły Salonik Literacki zorganizowany przez andrychowską Kulturę w nowej przestrzeni kulturalnej miasta - Pałacu Bobrowskich.
JS
Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8547

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393