andrychow.pl


Wernisaż malarstwa Anity Młodzik

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Sobota , 11 Czerwca 2016 - 17:54


Wernisaż malarstwa Anity Młodzik to powód, dla którego Grupa Twórców My miała swoje kolejne - wspólne święto. W piątek wieczorem w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbył się wernisaż malarstwa artystki, która od kilku lat działa w GT MY czynnie uczestnicząc w plenerach oraz wystawach grupowych. Anita Młodzik jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej na kierunku tkactwa artystycznego oraz Centrum Nauki i Biznesu Żak w Krakowie na kierunku architektura krajobrazu. Specjalizuje się w malarstwie martwej natury, pejzażach, kopiach i krajobrazach techniką olejną i akrylową (pędzel, szpachelka). Wykonuje również dekoracje ścienne, maluje na szkle, oraz tworzy scenografie dla wystawianych bajek.

Moja przygoda z malarstwem tak na poważnie rozpoczęła się w liceum plastycznym, ale już wcześniej - w szkole podstawowej poczułam, że to dla mnie coś wyjątkowego. W liceum nauczyłam się wszystkiego co potrzebne w malarstwie, mimo tego, że malarstwo było tylko częścią kierunku na który chodziłam - tkactwa artystycznego. Tak naprawdę skrzydła rozwinęłam w wieku 30 lat. Po wypadku - moje prace były całkiem inne. Zawsze pociągał mnie krajobraz i dzieła uznanych artystów. Jeśli tylko zobaczyłam coś szczególnego - wiedziałam, że sama muszę przelać to na płótno. Po przystąpieniu do Grupy Twórców MY uświadomiłam sobie ilu tak naprawdę jest wspaniałych ludzi o usposobieniu artystycznym. To był dla mnie wyjątkowy wieczór. Kiedy wczoraj otwierałam moją czwartą indywidualną wystawę wróciłam się wstecz i dotarło do mnie, że nigdy nie myślałam, że uda mi się osiągnąć aż tak wiele.

W ubiegłym roku w czasie wakacji odwiedziłam Paryż. Oglądając na żywo ogromną wieżę Eiffla wiedziałam, że musi się znaleźć na jednym z moich płócien. Malując moje obrazy zamykam się we własnym sterylnym, kolorowym i pięknym świecie, otaczając się jego najpiękniejszymi barwami i nie chcę z niego powracać do rzeczywistości -
mówi artystka

Podczas wernisażu widać było, jak ważną rzeczą dla Anity Młodzik jest czwarta, indywidualna wystawa. Bardzo nas cieszy, że mogliśmy być jej częścią i objąć patronat medialny nad tym wydarzeniem. Przyszło mnóstwo ludzi! W wernisażu uczestniczył burmistrz Andrychowa - Tomasz Żak, znajomi, rodzina, przyjaciele, artyści, członkowie Grupy Twórców MY - ciesząc się z osiągniętych przez artystkę dokonań. Z wielką przyjemnością obejrzeliśmy prace pełne koloru, spokoju i... ciepła. Barwny świat Anity Młodzik to swego rodzaju pastelowy antydepresant, który bez wątpienia oddaje duszę i usposobienie artystki. Podczas wystawy gościliśmy w Andrychowie również znanego w Polsce piłkarza, ale niestety - nie był zbyt rozmowny i nie udzielił nam wywiadu :)

Artystce życzymy mnóstwa inspiracji i dalszej - kolorowej weny do tworzenia!

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu!JS
Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8544

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393