andrychow.pl


Sporo nowości w szkołach ZDZ!

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Czwartek , 02 Czerwca 2016 - 17:31


Zespół Szkół w Andrychowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach oferuje nowe kierunki nauki. Oprócz istniejących kierunków kształcenia, tj. Technikum Logistyczno-mundurowego, Technikum usług fryzjerskich, Liceum Ogólnokształcącego-mundurowego (wszystkie zawody w klasach wielozawodowych) - szkoła proponuje od tego roku szkolnego nowe, atrakcyjne kierunki kształcenia - poszukiwane na rynku pracy i przydające się w życiu codziennym. Pierwszy z nich to TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH. Szkoła proponuje w programie zajęć: zdrowe kuchnie świata wsparte praktykami zagranicznymi, warsztaty z najlepszymi kucharzami Polski oraz prawo jazdy za darmo. To kierunek, który nie tylko uczy gotować, ale również przygotowuje do własnej działalności gospodarczej! Kolejnym ciekawym kierunkiem w szkole jest TECHNIKUM PRZEMYSŁU MODY!

W programie nauczania znalazło się kompleksowe spojrzenie na modę, zaczynając od wiedzy na temat najnowszych trendów, modelingu, nauki projektowania, szycia, prowadzenia własnej działalności, udziału w konkursach pokazach mody w Polsce i po za jej granicami. Szkoła wzoruje się na podobnych szkołach w Moskwie, na Ukrainie, oraz szkołach z którymi współpracuje. Chcesz być w centrum mody i urody? To szkoła dla Ciebie! Dla uczniów prawo jazdy za darmo!

W Zespole Szkół dostępne jest również LICEUM KOSMETYCZNE! - kierunek oparty na podstawie programowej Liceum Ogólnokształcącego oraz wiedzy z wykonywania zabiegów kosmetycznych twarzy, szyi i dekoltu - zakończona egzaminem OKE potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.

Nowością na rynku edukacyjnym jest również Technikum informatyczne e-sportowe. Nowy, atrakcyjny kierunek, dający szansę na zdobycie przydatnych na rynku pracy umiejętności i poznanie nowoczesnych technologii informacyjnych. Pasjonaci informatyki i gier komputerowych oraz internetowych turniejów znajda tam coś dla siebie! W programie znalazły się umiejętność świadomego korzystania z komputera, grania i trenowania w gry e-sportowe, wsparcie pedagogiczno-psychologiczne nie dopuszczające do uzależnienia od komputera, komunikacja społeczna prowadzona w języku polskim i angielskim, doskonalenie myślenia przestrzennego, wielowątkowego; umiejętność radzenia sobie ze stresorami i pracą pod presją oraz nauka prowadzenia gry. W tym roku szkoła ta dostępna jest tylko w Kętach.

Szkoły ZS w Andrychowie ZDZ w Katowicach realizują też wiele kursów zawodowych, które można jednocześnie realizować będąc uczniem szkoły. Zapraszamy! Zobaczcie nasze pięknie wyposażone pracownie! Uczymy nie dla samej nauki, nawet nie po to aby zdać najlepiej egzaminy... chociaż to jest bardzo ważne, uczymy tak, aby uczeń osiągał satysfakcję z tego co robi, aby pozyskał umiejętności, aby poczuł pasję i miał satysfakcję z wykonywanej pracy. Tak naprawdę to początek sukcesu zawodowego a potem osobistego każdego z nas. mówi dyrektor szkoły Zofia Wanat.Opracowano na podstawie informacji ZS ZDZ


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8538

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393