andrychow.pl


Bajkolandia 2016! Ależ to była niedziela! Gigagaleria Foto!

Artykuły / Kultura Andrychów
Data: Wtorek , 31 Maja 2016 - 20:12


Ten dzień na długo pozostanie w sercach i pamięci najmłodszych mieszkańców Gminy Andrychów. W niedzielne popołudnie centrum Andrychowa zamieniło się w wielki gród z zamierzchłych czasów. Po ulicach spacerowali rycerze w zbrojach, obok Pałacu Bobrowskich odbywały się regularne walki na mieczem, strzelano z armaty i broni palnej! Zastanawialiśmy się czy nie podzielić tego reportażu na kilka mniejszych, ale co tam! Zobaczcie jakie atrakcje Andrychów przygotował dla swoich najmłodszych obywateli!

Impreza rozpoczęła się w samo południe od... przekazania władzy! Klucze do bram miasta z rąk wiceburmistrza Andrychowa - Mirosława Wasztyla otrzymała młoda Pani burmistrz Bajkolandii Lena Kreczmer i jej zastępcy: Jakub Harańczyk i Krystian Maślona... i zaczęło się! Barwny korowód wyruszył z Placu Mickiewicza do Parku Miejskiego, by uczcić przejęcie władzy przez dzieci świetną zabawą! Rycerze w zbrojach, clowni, księżniczki, giermkowie, zbóje, muzykanci, damy dworu, bajkopisarze, szwaczki! Był nawet kat który katował dzieci i młodzież odcinając ich na 5 minut od wszechobecnych smartfonów :)

Ach - czegóż tam nie było! Był pokaz umiejętności rycerzy konnych, zmagania o sznurowadła Szewczyka Dratewki, zdobywanie wielu potrzebnych niegdyś umiejętności - strzelanie z łuku do smoczych wizerunków, bieg damy i giermka, obieranie kartofla mieczem :), walki na miecze sportowe, łupanie smoczych jaj tasakiem, nauka tańców średniowiecznych, rzut gwoździem do tarczy, namiot wiedzy o Andrychowie i okolicy. W obozie rycerskim wszystkie chętne damy mogły spróbować przymiarki pięknych stylizacji Babci Wandzi sprzed kilku wieków! Kilkanaście stanowisk artystycznych wypełniło się najmłodszymi mieszkańcami miasta własnoręcznie wykonującymi diademy księżniczki, naszyjniki hrabianki, wachlarze dam dworu, hełmy, pasy i miecze rycerskie. Była też... średniowieczna dyskoteka przy celtyckiej muzyce, pokazy walk na miecze, prezentacje artyleryjskie, prelekcje i pokazy sokolnicze, przyrodnicze opowieści o życiu i zwyczajach drapieżnych ptaków... a to tylko kilkanaście z wielkiej ilości atrakcji.

Trzeba przyznać, że tego dnia pracownicy Centrum Kultury i Wypoczynku nie mogli zaliczyć do spokojnych. Wszyscy - każdy na swój sposób dbali o to, by każdy najmłodszy mieszkaniec miasta mógł poczuć się jak król!

Niestety, na skutek problemów z pewnym czarnoksiężnikiem, który zesłał na miasto ulewę, silny wiatr i grad - trzeba było ściągnąć odsiecz aż z samych Sułkowic! To właśnie stamtąd przybyła zbrojna ekipa, która rozpędziła chmury nad naszym grodem! Ułani ze Stanicy Hucuł wraz z kawalkadą motocyklistów bardzo łatwo poradzili sobie z burzowym frontem nad miastem.

Nie mogło być inaczej, gdyż mieli ze sobą nie tylko mocne argumenty, ale też - wielkie serce wyciągnięte na dłoni. Kilkudziesięciu motocyklistów z klubów motocyklowych przybyło na Plac Mickiewicza aby wesprzeć leczenie Adasia. Za wielkie serce i pomoc dziękowali ze wzruszeniem rodzice chorego chłopca.

W ramach akcji charytatywnej na Placu Mickiewicza odbywały się występy dzieci Zespołu LZPiT ANDRYCHÓW, pokazy tańca, koncert zespołu Max Corner Crew, zabawy, konkursy z nagrodami, koncert zespołu Black Jack, konkursy wiedzy, pokazy wozów strażackich i policyjnych, koncert zespołu "Rajda Band" oraz widowisko światła i ognia "Czarnoksiężnik"

Przez cały czas trwania akcji na Placu Mickiewicza zbierano pieniądze do puszek. Cała suma zostanie przekazana na leczenie Adasia. Dzięki wspólnym działaniom udało się zebrać 5,5 tys. zł! O wynikach akcji poinformowali organizatorzy akcji "Motocykliści Adasiowi"

Przez cały czas trwania popołudniowych koncertów na Placu Mickiewicza dzieci mogły skorzystać z przejażdżki na koniach huculskich ze Stanicy Hucuł. Do tej atrakcji oraz do namiotu w którym można było otrzymać misterną - balonikową zabawkę ustawiały się gigantyczne kolejki!

Dość gadania - zobaczcie jak było!
JSTen artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8537

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393