andrychow.pl


WDK Targanice - Dzień Matki w Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Niedziela , 29 Maja 2016 - 10:59


Gospodynie ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie kolejny raz mogły się przekonać, ze My - Polacy - lubimy się ze sobą spotykać. Spotkania integracyjne organizowane przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie są odpowiedzią na stopniowo zanikającą polską tradycję wspólnych biesiad. Tym razem Gospodynie Stowarzyszenia spotkały się w odnowionej sali Wiejskiego Domu Kultury w Targanicach, by wspólnie świętować Dzień Matki.

Zgromadzonych na sali gości powitała Józefa Bury - KGW Targanice. Koło Gospodyń Wiejskich zadbało o smaczny poczęstunek dla koleżanek - Gospodyń z wielu KGW, które przybyły na wspólne świętowanie. W imprezie uczestniczyły przedstawicielki Gospodyń działające w Kołach Gospodyń Wiejskich w całej okolicy.

W klimat święta - Dnia Matki wprowadziła zebranych Czesława Wojewodzic, cytując część wiersza "Matka" Tadeusza Kubiaka

Świtem, gdy oczy otwieram, Matka nade mną jak słońce.
Tyle w niej światła i ciepła, Tyle miłości gorącej...


Dzień Matki jest wyrazem uwielbienia dzieci dla Matki będącej uosobieniem miłości, dobra, ciepła, uczciwości, przywiązania, życiowej mądrości. Matkom wysyłamy kwiaty, laurki. przesyłamy SMSy, emaile - najbardziej jednak mamy cieszą się w tym dniu z osobistych życzeń swoich dzieci. To wspaniała okazja do odwiedzin w rodzinnym gronie. Wszyscy zauważamy, że mija czas domów wielopokoleniowych. Coraz częściej dzieci wyjeżdżają z rodzinnych stron w poszukiwaniu pracy, nauki, lepszego jutra. Rodziny coraz częściej spotykają się razem tylko z okazji najważniejszych świąt.

Prezes SGW przypomniała historię Święta - Dnia Matki, oraz przytoczyła informacje o tym jak i w jakim dniu obchodzi się to swięto w innych krajach. W Polsce Dzień matki obchodzimy od 1923 roku. Zapoczątkowany był w Krakowie - 26 maja.

Dzięki uprzejmości Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie możliwe było wynajęcie sali Wiejskiego Domu Kultury.

Życząc wszystkim mamom wszystkiego najlepszego - uszczono minutą ciszy te nasze mamy, które czuwają nad nami z nieba.W spotkaniu integracyjnym uczestniczyli: Burmistrz Andrychowa - Tomasz Żak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej - sołtys Targanic - Adam Kowalczyk, Sekretarz Gminy - Grażyna Łoboda, Skarbnik - Dorota Żywioł, Dyrektor CKiW - Aneta Wądrzyk, Dyrektor Szkoły w Targanicach - Barbara Borgosz oraz Gospodynie przybyłe na spotkanie.Duchem obecni byli przyjaciele Stowarzyszenia - Jerzy Chylewski - Prezes MSH Wizan oraz Małgorzata Matusiak - Prezes ABS Banku Spółdzielczego w Andrychowie.

Spotkania integracyjne organizowane przez SGW to również okazja do zaprezentowania dorobku lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich oraz uzdolnionych dzieci i młodzieży ze szkół w danej miejscowości.

Bardzo duże brawa wywołał pierwszy z występów zaprezentowanych w części artystycznej spotkania. Na scenie zaprezentowały się targanickie przedszkolaki w strojach ludowych, dziarsko tańczące krakowiaka!

Za swój piękny występ otrzymały wiele braw oraz ogromny kosz słodyczy ufundowany przez Prezesa MSH Wizan - Jerzego Chylewskiego. Upominek dzieciom i gratulacje pedagogom składał burmistrz Andrychowa - Tomasz Żak.Tuż po zdolnych przedszkolakach wystąpili ich starsi koledzy z Zespołu Szkół Samorządowych w Targanicach, tańcząc, grając na instrumentach i śpiewając. Występ przygotowała Iza Lachendro - pedagog ZSS w Targanicach.

Artystyczną część występu prowadziły dziewczęta z Targanic - Ela Walczak i Julka Maciejczyk. Dziewczęta nie tylko czuły się jak ryba w wodzie prowadząc konferansjerkę, ale również pięknie śpiewały.Po występach solistek na scenie zaprezentował się zespół taneczny Triolki.Po uzdolnionych piosenkarkach i tancerkach przyszedł czas na instrumentalistów. Pokaz umiejętności gry na skrzypcach dał Mikołaj Pniak, a trudną umiejętność gry na cymbałach zaprezentował młody muzyk - Gabryś Ścibik.Ogromne owacje wzbudził występ ich starszej koleżanki - Marii Walczak, która po zaśpiewaniu "Tańczących Eurydyk" z repertuaru Anny German otrzymała ogromne brawa i owacje na stojąco!Wszyscy młodzi artyści zostali nagrodzeni słodyczami, które ufundował Prezes MSH Wizan - Jerzy Chylewski. Nagrodę dzieciom i gratulacje pedagogom wręczył burmistrz Andrychowa - Tomasz Żak.Nie zabrakło podziękowań dla Dyrektor ZSS w Targanicach - Barbary Borgosz

Wielkie gratulacje dla Mam, które mają tak zdolne dzieci! Mamy zdolną młodzież i powinniśmy być z niej dumni!

Prosze przyjąć życzenia zdrowia miłości, radości i cierpliwosci do dzieci.
- życzenia wszystkim mamom obecnym na spotkaniu złożył burmistrz Andrychowa - Tomasz Żak.Po życzeniach od burmistrza Andrychowa pamiątkowymi upominkami uhonorowano szczególnych gości spotkania integracyjnego

Tuż po podziękowaniach za pomoc i współpracę ze Stowarzyszeniem nastąpiła wzruszająca chwila - Halina Brzazgacz w imieniu wszystkich Gospodyń działających w Stowarzyszeniu uhonorowała Prezes SGW Czesławę Wojewodzic pięknym upominkiem - Sercem od sercaPróżno by szukać w kalendarzu dnia w którym moglibyśmy uczcić osobę taką jak nasza Pani Czesia. Myślę że bardzo wiele cech Mamy posiada Nasza pani Czesia - Prezes Stowarzyszenia.

W imieniu wszystkich koleżanek - za wielki wkład pracy i za życzliwość jaką ma dla nas wszystkich, za wiele uczucia i wielkie serce składamy wielkie podziękowania! Często Pani Czesia powtarza - Nie jest sztuka być wspaniałym, kiedy szczęście zewsząd tryska, ale stać z pogodnym czołem kiedy ból za serce ściska - Pani Czesiu jesteśmy z Panią! Wszystkiego dobrego! -
powiedziała Halina Brzazgacz.

Po tych słowach cała sala nagrodziła Prezes SGW - Czesławę Wojewodzic ogromnymi brawami i gorącym "Sto lat" odśpiewanym przez wszystkich uczestników spotkania!

Po tej wzruszającej uroczystości Prezes SGW odczytała list, który na ręce Mam - Gospodyń przesłała Prezes ABS Banku Spółdzielczego - Małgorzata Matusiak - wielki przyjaciel naszego Stowarzyszenia.

<span class="duze"></span>

Było pięknie, kolorowo, tanecznie i śpiewająco, było wiele wzruszeń i wspomnień. Organizatorzy spotkania zaproponowali przypbyłym Gospodyniom również coś dla ciała - pyszny żurek - przygotowany przez KGW Targanice.

<span class="duze"></span>

<span class="duze"></span>

Na zakończenie części artystyczniej na scenie WDK w Targanicach zaprezentował sie Chór KGW w Sułkowicach Łęgu.Jarosław Skupień


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8536

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393