andrychow.pl


Wlazł kotek na płotek - niezwykłe prace plastyczne młodych artystów

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Sobota , 28 Maja 2016 - 16:51


Co roku w przestrzeni wystawienniczej miasta pojawia się szczególna wystawa. Nie ukrywamy, że różni się od innych i... zawsze bardzo pozytywnie zaskakuje. Wystawie towarzyszy muzyka na żywo (w tym roku pięknie zagrali Marek Bakalarski i jego wychowanek - Michał Guzdek) i jakaś taka nieokreślona, szczególna, podniosła atmosfera. Zawsze też, gdzieś między wierszami, a raczej pociągnięciami pędzla, kredek, drobinami misternych wyrywanek pracom prezentowanym na wystawie towarzyszy wyraźny, przemyślany styl, ukryta radość tworzenia, dopracowana kolorystyka i nienaganna kompozycja. Nie inaczej było w tym roku! W Miejskim Domu Kultury pojawiło się kilkadziesiąt prac wychowanków grup plastycznych Ośrodka Wspierania Rodziny - Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Od lat opiekę nad dziećmi sprawuje nieprzeciętny artysta i pedagog - Sylwia Kolber.

Trudno jest pisać pozytywnie o czyjejś pracy. W tym przypadku mamy bardzo ułatwione zadanie. O pracy Pani Sylwii świadczą piękne obrazy wykonywane przez dzieci uczęszczające do Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Bez właściwej inspiracji, wykonanie tak dojrzałych realizacji z pewnością nie byłoby możliwe, Wystawa czynna będzie od 24 maja do 6 czerwca. Warto ją zobaczyć!

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych dzieci od 6-10 lat - najmłodszych wychowanków Ogniska Pracy Pozaszkolnej Ośrodka Wspierania Rodziny w Andrychowie. Wernisaż odbył się 24 maja 2016 r.

Tematem prac były portrety kotów. Prezentowane prace powstały podczas kończącego się roku szkolnego - podczas zajęć w grupach plastycznych Ogniska Pracy Pozaszkolnej OWR. Wykonywane są w różnych technikach malarskich, głównie są to techniki mieszane, wydzieranki łączone z akrylem, temperą, farbą plakatową. Każda z prac powstaje zazwyczaj w czasie 2 zajęć. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają dwie godziny lekcyjne. W ognisku działają 4 grupy klas I-III Szkół Podstawowych - razem około 50 podopiecznych.

Za każdą prezentowaną podczas wystawy pracą stoi jedno dziecko. Nie ponaglam dzieci, starając się, aby uczyć je tego, by kończyły każdą rozpoczętą pracę. Skąd pomysł na tematykę? Myślę, że kot jest ulubionym zwierzątkiem dzieci. Sama bardzo lubię koty - mam je w domu. To moje ulubione zwierzę -
mówi o sobie i swojej pracy Sylwia Kolber.

W otwarciu wystawy uczestniczyła dyrektor OWR Marta Kajzer. Prowadzące wernisaż - Dyrektor OWR Marta Kajzer i opiekun grup plastycznych - Sylwia Kolber szczególnie powitały młodych artystów.

To Wasz dzień. Potraficie się dzielić własnym spojrzeniem na świat, wrażliwością, wyobraźnią, umiejętnościami ale też - zwykłą codzienną pracą. Pamiętajmy, że za każdą pracą stoi młody człowiek, który dzieli się z nami kawałkiem swojego serca. Życzę Państwu, abyśmy umieli to docenić, abyśmy w jakiś sposób pokłonili się tym pracom i dzieciom które je stworzyły. - witała dzieci i rodziców Sylwia Kolber

Bardzo się cieszę i jest mi niezmiernie miło, że jestem dyrektorem tak wspaniałej i specyficznej placówki jaka jest Ośrodek Wspierania Rodziny Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Cieszę się że spotykamy się w takim gronie. To wyjątkowy dzień. Opiekun grup plastycznych w OWR - Sylwia Kolber od wielu lat prowadzi zajęcia plastyczne w naszej placówce. Wychowała już wiele plastycznych talentów, artystów, którzy zdobywają nagrody na przeróżnych konkursach. To wielkie szczęście że Pani Sylwia swoim talentem dzieli się z Wami, i że Wy odnajdujecie własne talenty - powiedziała witając rodziców i przybyłych artystów dyrektor OWR - Marta Kajzer

Każdy z artystów otrzymał pamiątkową różę. Nie zabrakło również podziękowań rodziców młodych artystów dla prowadzącej zajęcia Sylwii Kolber.

Zobaczcie jak było na wernisażu!

JS
Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8534

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393