andrychow.pl


Perełki z Andrychowa i nie tylko

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Sobota , 28 Maja 2016 - 12:26


Rynek Sztuki przy ulicy Rynek w Andrychowie prezentuje nie tylko przepiękne wyroby rękodzieła artystycznego. Co jakiś czas pojawiają się tam również kameralne imprezy kulturalne promujące andrychowską, uzdolnioną artystycznie młodzież, oraz warsztaty artystyczne. Tym razem - z okazji Dnia Matki placówka CKiW zaprosiła na wyjątkowe spotkanie "Co mi w duszy gra", którego gościem była Wiktoria Mydlarz - utalentowana piosenkarka i fotograf młodego pokolenia - uczennica andrychowskiego Ogólniaka, dwukrotna laureatka konkursu Talent w dziedzinie wokalu i fotografii!

Wiktoria śpiewa w świetnym chórze LO prowadzonym przez Marka Bakalarskiego. Za sobą ma już dwa duże koncerty. Andrychowianie mogli też słuchać jej występów razem z grupą teatralną JAKA?. Wcześniej występowała w chórze Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów. To właśnie tam rozwinęła swoją pasję pod przewodnictwem nauczyciela - Zdzisława Stańczaka.

Dużym sukcesem Wiktorii było zdobycie dwóch talentów w kategorii Muzyka i Fotografia w powiatowym konkursie TALENT 2013. Młoda wokalistka została również wyróżniona w konkursie recytatorskim im Andrzeja Bursy w Krakowie w 2015 roku, w Festiwalu Artystycznym Młodzieży w Krakowie w 2015 r. zdobyła wyróżnienie w dziedzinie fotografii, a w tym roku (2016) 3 miejsce w dziedzinie fotografii również w tym konkursie.

Jednym z ciekawszych wyróżnień jej prac w zakresie fotografii było wyróżnienie przez blogerkę Maffashion w konkursie na zdjęcie dla znanej marki na instagramie. Wiktoria uczestniczy w działaniach szkolnego teatru C'est La Vie, ale jej największą pasją zdecydowanie jest śpiew i fotografia.

Część jej twórczości możecie posłuchać tutaj a prace fotograficzne dostępne są na instagram.com/trelemorelle. Jak widać - Wiktoria bardzo lubi fotografować ludzi oraz wnikliwie dostrzega piękno ukryte w życiu ulicy.

Podczas koncertu w Rynku Sztuki zaprezentowała wiersze Andrzeja Bursy i Charlesa Bukowskiego, zaśpiewała też pięknie piosenkę "Titanium" i "Cyrk nocą" oraz prezentowała swoje prace fotograficzne.


JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8533

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393