andrychow.pl


DUO ALIADA - odkurzona klasyka

Artykuły / Kultura Andrychów
Data: Środa , 18 Maja 2016 - 16:13


W piątek 20 maja o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury wystąpi saksofonowo-akordeonowe DUO ALIADA z Austrii, w skład którego wchodzą... Polak Michał Knot i Serb Bogdan Laketic. Podczas koncertu zatytułowanego "New Colours of the Past" ("Nowe kolory przeszłości") usłyszymy utwory kompozytorów pochodzących z różnych epok, od muzyki dawnej Händla i Vivaldiego, poprzez folklor węgierski (Bartók) i andaluzyjski (Falla), kończąc na współczesnych utworach Berga i Pendereckiego.






Krytycy określają ich wykonania jako "podmuch świeżego powietrza, które odkurza znane nam wykonania "hitów" muzyki klasycznej". Zespół dysponuje ogromnym wachlarzem możliwości, zarówno technicznych, jak i akustycznych, dzięki czemu powstaje szlachetna, harmonijna muzyka.

DUO ALIADA koncertowało w tak prestiżowych salach, jak Musikverein Wien, Hermitage Theatre Sankt Petersburg, Radiokulturhaus Wien czy Teatro Del Lago Chile. Muzycy mają na swym koncie sukcesy, takie jak Grand Prix w konkursie muzyki kameralnej "Fidelio Wettbewerb" w Wiedniu, tytuł "HFP Artist of the Year" oraz występy na Vienna Saxfest. Pochodzący z Jaworzna Michał Knot został nagrodzony przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" tytułem "Wybitnego Polaka w Austrii" w kategorii "Młody Polak".

Kolejny koncert młodych muzyków z Austrii odbędzie się dzięki dobrej współpracy CKiW w Andrychowie z Austriackim Forum Kultury w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy. Bezpłatne zaproszenia można otrzymać w MDK w Andrychowie przy ul. Szewskiej 7, tel. 33 8753105.

Info: CKiW Andrychów


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8522

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393