andrychow.pl


Ułani Stanicy Hucuł pięknie prezentowali się w historycznych mundurach

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Sobota , 14 Maja 2016 - 14:44


Podczas uroczystości Trzeciomajowych nietrudno było zauważyć barwną grupę ułanów ze Stanicy Hucuł. Prezentowaliśmy Wam już fotoreportaż w którym mogliście obejrzeć jak wyglądały obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Tego dnia udaliśmy się wraz z ułanami IV Szwadron Zwiadu im. 21. Pułku Ułanów Nadwiślańskich do Stanicy Hucuł, by sfotografować ich w otoczeniu zieleni okalającej malowniczo położony, prężnie rozwijający się ośrodek. Mieszkańcy Andrychowa od lat mogą obserwować jak sukcesywnie rozwija się ta - dbająca o pamięć o patriotycznych zrywach niepodległościowych placówka. Ważnym elementem działania Stanicy Hucuł jest wychowanie młodzieży poprzez sport, pracę, przyjaźń i pamięć o historii.

Ułani IV Szwadronu Zwiadu kontynuują tradycje swoich poprzedników, biorą udział w defiladach z okazji świąt państwowych i kościelnych (3 maja, 11 listopada), uczestniczą w corocznym Zlocie na Groniu Jana Pawła II z okazji Dnia Papieskiego (ok. 16 października), biorą udział w imprezach organizowanych przez 21. Pułk Ułanów Nadwiślańskich, między innymi w urządzanej dla dzieci niepełnosprawnych "Jeździe za marchewkę", a w sierpniu wyruszają na pielgrzymkę konną do Kalwarii Zebrzydowskiej. Przedstawiciele Stanicy z okazji 1 września pod Mokrą koło Częstochowy składają hołd w miejscu bohaterskiej walki 21. Pułku Ułanów Nadwiślańskich. Jeźdźcy Stanicy uczestniczą również w Rajdzie Papieskim, w rajdach PTTK, dożynkach i innych imprezach gminnych oraz w imprezach o charakterze sportowo-rozrywkowym.

Co ciekawe - wśród ułanów Stanicy zdecydowaną przewagę ma... płeć piękna!

Podczas uroczystości, ale też podczas zwykłych, mniej świątecznych okazji nietrudno zauważyć, że zespół wolontariuszy i właściciele Stanicy tworzą coś więcej niż grupę znajomych. Wspólna praca, obowiązki, ale też niespotykana frajda z jazdy konnej i miłość do nieprzeciętnych zwierząt związała ich bardzo silnymi więzami przyjaźni.

Dość gadania! Zobaczcie jak cudnie prezentują się w mundurach i kostiumach, które powstały dzięki pomocy rodziny Państwa Brzazgaczów, oraz lokalnych mistrzów krawiectwa.


JSTen artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8520

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393