andrychow.pl


Hamlet z Andrychowa? Tak! Marzenia się spełniają!

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Poniedziałek , 14 Marca 2016 - 23:26


Festiwal szekspirowski "SamWanamakerFestival" odbywa się w pierwszy weekend kwietnia w The Shakespeare's Globe Theatre. Po raz pierwszy do udziału zostali zaproszeni polscy studenci. Bardzo miło nam poinformować, że andrychowianin - Kamil Studnicki zagra podczas festiwalu w sztuce reżyserowanej przez Waldemara Raźniaka - Hamleta! Wraz z Kamilem wystąpi Justyna Kowalska (zagra matkę Hamleta - Gertrudę). W festiwalu weźmie udział wielu studentów z brytyjskich szkół teatralnych, Chin oraz studenci reprezentujący Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Próby trwają cały czas. Jak informuje nas Kamil Studnicki - będzie również brał udział w uroczystym otwarciu festiwalu. Sztuka odbędzie się 3 kwietnia 2016 r. Trzymajcie kciuki.

Kariera Kamila rozwija się bardzo szybko! Nam dźwięczą w uszach wciąż dwie jego fantastyczne interpretacje na 34 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej - a szczególnie "Ci ludzie tam" Jacquesa Brela, wyśpiewane przez Kamila perfekcyjnie. "Ci ludzie tam" i "Dziwna okolica" dały Kamilowi Studnickiemu z Andrychowa Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i statuetkę Złotego Tukana. Sami posłuchajcie tutaj - "Ci ludzie tam" i tutaj - "Dziwna okolica"

Kamil Studnicki spełnia marzenia. Gra i śpiewa! Śpiewał na scenie z wieloma sławami polskiej piosenki, przy dźwiękach najlepszych polskich orkiestr. Miłośnicy jego talentu dobrze pamiętają jak wielokrotnie prezentował w Andrychowie próbki talentu, zarówno aktorskiego (Teatr na Marginesie) jak i piosenkarskiego (festiwale i przeglądy).

Przypomnijmy - Kamil po ukończeniu andrychowskiego LO (wpisany do Złotej Księgi Szkoły) pomyślnie przeszedł przez trzy etapy egzaminów wstępnych i dostał się do Akademii Teatralnej w Warszawie i śmiało kroczy drogą kariery. Cieszymy się z jego sukcesu i trzymamy kciuki za naszego utalentowanego licealistę!

A przed oczami.... wciąż mamy spektakle, w których uczestniczył - muzyczne jak i dramatyczne, kostiumowe, oraz mniej dramatyczne :) w których krzyczał na kury w kurniku :) w Mrożkowej "Serenadzie"

JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8492

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393