andrychow.pl


Kino kobiet na bis - piękne pokazy tańca! Megagaleria foto!

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Sobota , 12 Marca 2016 - 15:40


Jedną z marcowych atrakcji przygotowanych przez kobiety dla kobiet była druga odsłona "Kina dla Kobiet" w Kinie Studyjnym Świadomego Widza. Kto chciał uczestniczyć musiał wcześniej zdobyć bilet, ponieważ już kilka dni przed imprezą wyznaczony limit uczestniczek wyczerpał się. Okazuje się, że ta forma spędzania wolnego czasu przypadła mieszkankom gminy Andrychów do gustu. Nic dziwnego - pokaz tańca, pokazy wizażu i fryzjerstwa, seans filmowy, pyszny poczęstunek - to wszystko czekało na Panie, które zdecydowały się spędzić piątkowy wieczór w Kinie. Te uczestniczki, które zabrały ze sobą dzieci - mogły zostawić je pod opieką animatorek CKiW. Zapraszamy na Megagalerię foto!

Partnerami imprezy byli: Anna Rusinek - Studio Urody Ana, Maksymilian Morawski - Pracownia Fryzur Morawski oraz Dorota Wiktorczyk i Wioletta Matejko - Oriflame.

Tym razem organizatorzy postanowili, że pokazy kosmetyczne odbędą się przed projekcją filmu w Kinie Studyjnym Świadomego Widza (był to seans "Wesele w Sorento" w reżyserii Susane Bier). W powietrzu unosił się zapach parzonej herbaty i kawy, a stół zapełniony orientalnymi smakołykami - kusił podniebienia!

Zanim specjaliści od kosmetyki, wizażu i fryzjerstwa zaprezentowali swoje umiejętności - przybyli na spotkanie mieli okazję obejrzeć występy niezwykłych tancerek, które postanowiły kolejny raz podzielić się umiejętnościami tanecznymi wywodzącymi się z prawdziwej pasji. Na początku obejrzeliśmy pokaz tańca orientalnego w wykonaniu solistki - Weroniki Jodłowskiej (Aje) oraz Moniki Gawlas i Moniki Zawiły - formacji tanecznej wywodzącej się z grupy tańca orientalnego prowadzonej przez Aje.

Aje wystąpiła w dwóch solowych programach. Nam szczególnie podobało się niezwykle pięknie zatańczone flamenco oriental, zwłaszcza, że tancerka wystąpiła w szczególnie atrakcyjnej i barwnej kreacji!

Gościem specjalnym spotkania była Adrianna Bujak, która przed laty zaraziła się tańcem Bollywood. Taniec ten jest syntezą klasycznych tańców indyjskich, tańca brzucha, hip-hopu, disco i latino. To właśnie przez tą różnorodność w wielu regionach świata cieszy się olbrzymia popularnością, a tancerki mogą w nim znaleźć ulubione elementy ekspresji. Czy wiecie skąd wzięła się nazwa indyjskiej wytwórni filmowej Bollywood? Wytwórnia mieści się w Bombaju - stąd literka B. Reszty możecie się domyślić :) Bollywood to w chwili obecnej najprężniej działający fenomen filmowy na świecie! Powstaje w nim dwa razy więcej filmów rocznie niż w Hollywood. Produkcje mają charakter musicali, a piosenki i taniec są ich integralna częścią.

Piękny pokaz Adrianny Bujak zachwycił publiczność. Dynamiczny, a jednocześnie pełen spokoju i kobiecego ruchu przekaz potwierdził, że pasja trafiła na podatny grunt. To po prostu trzeba było zobaczyć! Ekspresja, wiatr we włosach, wirujące kolory, dynamika, a jednocześnie wrażliwość, spokój, delikatność i gracja kobiecego ruchu!

Te same przymiotniki dotyczą się również wcześniejszego pokazu w wykonaniu Aje i dwóch Monik, potwierdzając fakt, że prawdziwa pasja wydobywa z człowieka znacznie więcej wrażliwości, wewnętrznego światła i piękna niż przemyślany, wyuczony lecz chłodny profesjonalizm.

Co jeszcze? Dodatkowym atutem pokazów tanecznych była niecodzienna scenografia - prawdziwa eksplozja światła, koloru, ruchu i kobiecego piękna.

Sami zobaczcie!JS
Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8489

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393