andrychow.pl


Objazdowy Festiwal Wielokulturowa Małopolska

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Poniedziałek , 07 Marca 2016 - 19:59


Teatr Figur Kraków i Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zapraszają na wyjątkowy OBJAZDOWY FESTIWAL WIELOKULTUROWA MAŁOPOLSKA, który odbędzie się 13. marca w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7! Program Festiwalu w rozwinięciu wiadomości.

Wielokulturowość Małopolski to temat aktualny od zawsze, ale co tak naprawdę wiemy o Łemkach, Romach i Żydach zamieszkujących Małopolskę? Trzy zespoły teatralne z Olkusza i Wadowic oraz zespół tancerek z Krakowa zmierzyły się z tym tematem i przygotowały program Objazdowego Festiwalu Wielokulturowa Małopolska. Poprzez sztukę opowiedzą o swoich spotkaniach z wielokulturowością. Sprawdźcie, czy zdołają obalić stereotypy i odkryć zupełnie nowe światy, które mamy w zasięgu ręki.

Festiwal organizowany przez Teatr Figur Kraków i Małopolski Instytut Kultury odbędzie się 5.03.2016 w Lanckoronie, 6.03 w Psarach (gmina Trzebinia), 12.03.2016 we Frydrychowicach i 13.03.2016 w Andrychowie. Program stworzony został z myślą o rodzinach z dziećmi, ale zawiera także pozycje interesujące dla młodzieży i dorosłych. Będzie można posłuchać romskich bajek, obejrzeć wystawę prac malowanych na tkaninach i kolekcję Pawła Lechowskiego, poznać twórczość Papuszy, porozmawiać z cyganologiem. W programie spektakle i instalacje cieniowe oraz pokazy flamenco i minikoncert pieśni Łemkowskich. Będzie można także wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach, grach planszowych i terenowych. Dla smakoszy przygotowaliśmy możliwość degustacji potraw pochodzących z różnych kultur.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny - zapraszamy rodziców z dziećmi, chłopców i dziewczyny, dużych i małych - niezależnie od tego jakim językiem mówicie i jaki macie kolor włosów. Sprawdźcie sami, czego jeszcze nie wiecie o swoim regionie.

Szczegółowy program na stronie organizatora www.dilettante.pl i na stronach partnerskich ośrodków kultury.

To już druga odsłona Festiwalu - w zeszłym roku Teatr Próg Junior, Teatr Sokół, Grupa Teatralna Glutaminian Sodu i tancerki współpracujące z Teatrem Figur wystąpiły w Krakowie, Wadowicach i Olkuszu. To jedyna szansa w tym roku, by wspólnie odbyć podróż po kulturze i historii mniejszości etnicznych i narodowych zamieszkujących nasz region.

W programie imprez w Andrychowie - 13. marca 2016 r.

Dla młodszych dzieci:

10.00-11.00 - rodzinne warsztaty rękodzieła inspirowane kulturą romską (4+)
10.00-11.00 - gra planszowa Przygoda w taborze (5+)
11.00-12.00 - warsztaty teatru cieni Łemkowskie tajemnice (6+)
12.00-13.30 - warsztaty rytmiczne (8+ i dorośli)

10.00-19.00 - wystawa towarzysząca Świat wozem się toczy

Dla trochę starszych i zupełnie dorosłych:

18.00-18.30 - pokaz pracy warsztatowej Schowane historie
młodzieży z LO im. Marii Skłodowskiej-Curie i ZS im. Armii Krajowej w Andrychowie
18.30-19.00 - widowisko cieniowe Multikulti Małopolska
19.00- 19.30 - instalacja cieniowa Huljet, huljet

Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Więcej informacji: www.dilettante.pl lub facebook.com/wielokulturowamalopolska

Projekt realizowany w ramach programu "Obywatele dla demokracji", finansowanego z funduszy EOG. Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra".

Informacje nadesłał: Andrzej Pietyra


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8485

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393