andrychow.pl


Raz na cztery lata, każdy Zuch jest pępkiem świata!

Artykuły / ZHP - Hufiec Andrychów
Data: Środa , 02 Marca 2016 - 08:51


Imieniny Zucha przypadają na 29 lutego, a więc odbywają się co cztery lata. Instruktorzy Hufca Andrychów na co dzień pracujący z zuchami także w tym szczególnym dniu nie zapomnieli o swoich podopiecznych. Przygotowali dla nich coś specjalnego! Zuchowe święto rozpoczęło się o 1100 Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Macieja w Andrychowie. Podczas uroczystości najmłodsi członkowie ZHP śpiewali pieśni radośnie gestykulując podczas śpiewu, szczególnie przy znanej i lubianej "Weź do ręki swą gitarę...". Po uroczystości głośno i podniośle wybrzmiała Modlitwa Zucha.

Następnie zuchy i ich rodzice przeszli do Auli Domu Katechetycznego, gdzie odbyło się przedstawienie przygotowane przez organizatorów wydarzenia. Scenariusz napisany był na podstawie znanej historii "Calineczki" Hansa Christiana Andersena. Aktorami, którzy w mistrzowski sposób wygrywali swoje role, byli właśnie Instruktorzy zuchowi! Całość wydarzenia uświetniły wyszukane kostiumy i rekwizyty. Aktorzy mieli świetny kontakt z dziećmi, niekiedy nawet prowadzili dialog z zuchowymi widzami:

- Jestem taka zmęczona, idę spać. Ale boję się trochę tego żuka, powiecie mi, jak będzie coś kombinował? - pytała Calineczka.
- Tak! - hucznie odpowiadały dzieci. /Bohaterka zasnęła./
- Kombinuje! Wstawaj, kombinuje! - krzyczeli mali widzowie.

Zuchy miały wiele okazji do śmiechu. Kiedy na scenę wszedł Motyl chodzący niespotykanym wdziękiem, gracją i delikatnością baletnicy - nie tylko na twarzach dzieci pojawił się uśmiech. Rodzice wyciągnęli telefony lub aparaty, żeby uwiecznić ten zabawny moment. Motyl ubrany w połyskujące, srebrne spodnie, koszulkę, kamizelkę i maleńkie, żółte skrzydełka, całkiem niepasujące do jego dużej, mężnej postury. Z pewnością był największą atrakcją tamtego wydarzenia!

Zuchowi Instruktorzy dali z siebie wszystko, by ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Problemu nie przysporzył im nawet minimalny, mniejszy niż cal wzrost głównej bohaterki, Calineczki. Pokazali, że mimo swojego wieku potrafią się dobrze bawić wcielając się w bohaterów takich jak: Babcia opowiadająca bajkę, Biedronka, Żuk, Kret, Motyl, czy Mysz. Święto naszych zuchów wypadło świetnie. Po występie dzieci otrzymały cukierki, aktorzy powtórnie wyszli na scenę do zdjęcia z zuchami. Przeżycia z tego dnia na pewno zostaną w pamięci dzieci na długo! W końcu raz na cztery lata każdy zuch jest pępkiem świata!
Czuwaj!
Informację nadesłała: Zuzanna Graca


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8482

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393