andrychow.pl


Tango - czy wiecie jakie jest naprawdę?

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Sobota , 20 Lutego 2016 - 09:33


Czy wiecie, że tango w Polsce ma 103 lata? Tango argentyńskie nie jest ani męskie, ani kobiece. Wbrew poglądowej opinii taniec ten nie jest symbolem kłótni kochanków, pionowym wyrazem poziomych pragnień, ani też smutną myślą, którą się tańczy, nie jest też tym, co często widzimy w telewizji pod nazwą "tanga" Scena, telewizja i film zawłaszczyły sobie w pewnym sensie idee tego tańca ograniczając jego sens do własnych celów zwiększenia atrakcyjności przedstawianych obrazów. Tymczasem tango argentyńskie jest... językiem porozumiewania się - odnajdywaniem równowagi pomiędzy sobą, partnerem i muzyka. Historia tanga w Polsce rozpoczęła się w 1913 roku. W chwili obecnej taniec ten przeżywa swego rodzaju renesans w naszym kraju.

Walentynkowy wieczór w Miejskim Domu Kultury prowadzili członkowie fundacji a jednocześnie szkoły tanga "Bielsko-Biała Tango". Uczestnicy spotkania poznali zasady i podstawy tego - bardzo odmiennego od otaczającego nas świata tańca. Tango to czas zatrzymania się, skupienia uwagi na partnerze - reszta jest w znacznej mierze improwizacją. Jak w życiu...

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Andrychów ma również swój duży wkład w podstawę :) i rozwój tanga na Podbeskidziu :) Konkretnie chodzi o buty, w których dobrze tańczy się tango! To właśnie w naszej gminie produkują ponoć (wg prowadzącego zajęcia) takie, które nie obciażają zbytnio domowego budżetu i są idealne do tańca!


JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8477

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393