andrychow.pl


Wigilia w Świetlicy

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Środa , 23 Grudnia 2015 - 00:01


Niezwykły wieczór, pełen prawdy i przemyśleń o otaczającym nas świecie. Wigilia ta sama - lecz inna niż wszystkie. W Świetlicy Środowiskowo-Socjoterapeutycznej wieczór, 22 grudnia wypełnił się ponadczasowym ciepłem. Wychowankowie świetlicy wspólnie z wychowawcami - Małgorzatą Młocek, Anną Krupnik, Anną Maciejczyk i Justyną Szemik przygotowali Jasełka, mądrze wplatając w historię narodzin Boga-Człowieka otaczającą nas rzeczywistość i sztukę podejmowania właściwych wyborów w codziennym życiu. Przygotowania do wydarzenia trwały dwa miesiące. Dzieci wraz z wychowawcami świetlicy przygotowały niemal wszystko samodzielnie. Zrobiono scenografię, stroje, ale też upieczono pyszne placki i ciastka na wigilijną wieczerzę, by ugościć prawie 100 zaproszonych gości i najbliższych, którzy przyszli obejrzeć występy swoich pociech. W przygotowaniu Jasełek pomogła również kadra Ośrodka Wspierania Rodziny - pomagając w trudniejszych pracach, których dzieci nie mogłyby wykonać własnoręcznie.

Na Wigilię zaproszono również przedstawicieli lokalnego samorządu - wiceprzewodniczących Rady Miejskiej Adama Kowalczyka i Władysława Żydka, Burmistrza Andrychowa - Tomasza Żaka, Skarbnika Gminy - Dorotę Żywioł oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Watra - Bogusława Niewiadomskiego i Jolantę Kosek.

Spektakl przedstawiający walkę dobra ze złem oklaskiwano ze wzruszeniem.

Wychowawcy podziękowali swoim podopiecznym za trud i czas poświęcony na przygotowania. Podziękowania popłynęły również z ust Dyrektor Ośrodka Wspierania Rodziny - Marty Kajzer, która dziękowała podopiecznym za przedstawienie bogate w treści, dające wiele do myślenia. Pani Dyrektor korzystając z okazji życzyła wszystkim przybyłym zdrowych i spokojnych świąt w gronie rodzinnym, wiele miłości, zdrowia i radości, i tego, by w nowym roku spełniały się marzenia. Podziękowania popłynęły również w kierunku pozostałych wychowanków świetlicy, którzy kibicowali i wspierali kolegów i koleżanki.

Także Burmistrz Andrychowa serdecznie podziękował dzieciom za przygotowanie jasełek - "Byliście niesamowici - gratuluję Wam, opiekunom i rodzicom. Możecie mieć dużą satysfakcję z Waszej pracy" - dziękował, podkreślając pełną ciepła, rodziną atmosferę, która panuje w placówce, życząc zdrowych, rodzinnych świąt, oraz tego byśmy wszyscy byli bezpieczni, spokojni i nadal mogli budowali wspólną przyszłość.

Życzę Wam wszystkiego najlepszego, aby efekt Waszej pracy był zawsze radosny - dodał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej - Adam Kowalczyk

"Jestem pod wrażeniem waszego występu. Wiem co znaczy to miejsce! Dzięki takim miejscom rosną wspaniali ludzie. To co dzieci dostają tutaj - procentuje w ich dalszym życiu" - Jolanta Kosek ze Stowarzyszenia Watra podkreślała wartości, które wnosi w życie młodych ludzi placówka będąca częścią Ośrodka Wspierania Rodziny w Andrychowie.

Dalsza cześć spotkania - wspólna Wigilia - odbyła się w pięknie udekorowanych pomieszczeniach Watry. Uwagę zwracała śliczna, kolorowa szopka! nadająca wnętrzu niepowtarzalny, świąteczny nastrój.

Świetlica Środowiskowo-Socjoterapeutyczna w chwili obecnej opiekuje się 43. dziećmi. Każdego dnia z zajęć na Świetlicy - kulinarnych, plastycznych, filmowych, ekologicznych, bajkowych i wielu innych korzysta ponad dwadzieścioro wychowanków. Świetlica czynna jest od 12.00 do 18.00. Placówka organizuje też różnego rodzaju imprezy dla podopiecznych: Mikołajki, warsztaty dla rodziców, półkolonie i zimowiska. Świetlica wraz z innymi działami Ośrodka oraz instytucjami i organizacjami ściśle współpracującymi tworzy spójny system pracy z rodziną w naszej Gminie wspierając rodziny w tworzeniu warunków do harmonijnego rozwoju dziecka.

Więcej informacji o Ośrodku Wspierania Rodziny i podejmowanych przez tą instytucję działaniach: www.owr.andrychow.pl

JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8453

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393