andrychow.pl


Piękne spotkanie wigilijne w Targanicach! Megagaleria Foto!

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Poniedziałek , 21 Grudnia 2015 - 12:43


Koło Gospodyń Wiejskich w Targanicach oraz Wiejski Dom Kultury w Targanicach zaprosili mieszkańców na XIII edycję imprezy opłatkowej - Spotkanie przy wigilijnym stole. Wiele lat temu spotkania wigilijne w gminie zapoczątkował Bank Spółdzielczy w Andrychowie. Poprzedni Prezes banku Pan Antoni Zadora, człowiek obdarzony wrażliwością na potrzeby innych zainicjował spotkania wigilijne dla osób samotnych i seniorów. Tego rodzaju spotkania odbywają się nadal, organizowane przy współpracy i z pomocą lokalnych działaczy, klubów sportowych, Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie i placówek Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

Spotkanie prowadziła Józefa Bury - KGW Targanice. Koło Gospodyń Wiejskich zadbało o smaczny poczęstunek dla przybyłych gospodyń i mieszkańców wioski. Największym aplauzem - tradycyjnie cieszyły się występy dzieci oraz występ grupy kabaretowej targanickich gospodyń. Na scenie zaprezentowali się również uzdolnieni wychowankowie targanickiego Domu Kultury - potwierdzając wysoki poziom zajęć placówki Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

Głównym punktem programu był gorąco oklaskiwany występ przedszkolaków, które pod okiem wychowawczyń zaprezentowały na scenie swój program artystyczny.

O wigilii i tradycjach z nią związanych opowiedziała również Prezes SGW w Andrychowie - Czesława Wojewodzic. Oprócz garści informacji o wigilijnej tradycji padło również wiele ciepłych słów do zgromadzonych na sali gości - tak bardzo potrzebnych w Wigilię, ale i każdy dzień roku.

Niespodziankę sprawiła rozśpiewana Grupa kolędnicza z LKS Halniak, prezentując wiązankę kolęd i pastorałek!

W kolejnym występie lokalny kabaret gospodyń rozbawił publiczność scenką rodzajową opisującą ... podróż busem do Targanic i wszelkie jej "niedoskonałości" :) Gorące wybuchy śmiechu potwierdzały, że prezentowany program został "wyjęty" z życia i zaadoptowany do potrzeb sceny - niemal idealnie. To już taka targanicka tradycja - przygotowywania żywej, mocno związanej z życiem wioski Szopki Noworocznej - potwierdzając, że społeczność Targanic lubi się bawić, spotykać i pracować, ale ma też duże poczucie humoru i dystans do otaczającej rzeczywistości. Życzenia i okolicznościowe przemówienia wygłosili również sołtys Targanic - Adam Kowalczyk oraz wikary targanickiej parafii.

Tradycyjnie również, podczas tego rodzaju wigilijnych spotkań nie zabrakło życzeń i łamania się opłatkiem. Targanice, mała wioska u podnóża Jawornicy kolejny raz pokazała siłę lokalnej społeczności płynącą ze wspólnych, zgodnych działań!JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8452

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393