andrychow.pl


XV Szlachetna Paczka - dobro powraca!

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Wtorek , 15 Grudnia 2015 - 08:20


Raz w roku ABS Bank Spółdzielczy w Andrychowie gromadzi szczególne skarby, udowadniając, że wbrew temu co słyszymy w mediach - ludzie są wrażliwi na biedę i nieszczęście, dostrzegają cierpienie innych i nie przechodzą obok niego obojętnie. Te szczególne chwile dają nadzieję i energię do pracy. W tym roku 33 rodziny z naszej gminy otrzymały przemyślaną, dedykowaną pomoc. 13 wolontariuszy i 1093 osoby zaangażowały się bezinteresownie w przygotowanie paczek o łącznej wartości 108000 zł. To tylko suche dane. To wszystko trzeba przecież pomnożyć, bo dobry przykład i zaangażowanie nie pozostaje bez echa, a każde dobro, mimo, że ukryte, ciche i bezinteresowne - zawsze powraca, zwielokrotnione.

Każda z osób, które zaangażowały się w ten szczytny cel ma swoja własną, niepowtarzalną historię, którą z pewnością na długo zapamięta. To wdzięczność za chwile własnego szczęścia, czułość na biedę, potrzeba dzielenia się ciepłem, którego nie można kupić za żadne pieniądze. Działalność andrychowskich Superbohaterów wsparło wiele firm, organizacji i instytucji, ale też - czuli się otoczeni miłością i opieką swoich rodzin.

Zorganizowali się z potrzeby serca. Chcieliśmy tu być, nie reprezentujemy żadnej konkretnej grupy, nie chcemy, by kojarzono nas z jakąś konkretną szkołą, firmą, instytucją - zrobiliśmy to dla innych od siebie, bo tak trzeba - mówi nam jedna z wolontariuszek. Dzięki działaniom podjętym przez 13 osób XV finał Szlachetnej Paczki sprawił, że Wszystkie rodziny z Andrychowa otrzymały dedykowaną pomoc!

Teraz są wzruszeni, skupieni na swojej pracy, ale też pełni szczęścia, że udało im się czynić dobro. Tak właśnie tworzą się niepowtarzalne elity i grupy ludzi zdolne zmieniać świat. To chyba najlepszy prezent, jaki mogłam sobie w tym roku sprawić pod choinkę - mówi nam kolejna z wolontariuszek. Szczególny dzień, szczególne chwile. Cieszy nas fakt, że nasze 13 brylantów miało piękną oprawę w ciepłych, gościnnych progach ABS Banku Spółdzielczego - firmy, która od lat potwierdza, że działalność biznesowa, wspieranie Kultury i czynienie dobra mogą iść ręka w rękę.

Nasze piękne koszulki otrzymaliśmy z Elpidy, Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Straż Miejska transportowały dary serca dla osób, które z niezależnych od siebie przyczyn, znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. W pomoc zaangażowało się spontanicznie wiele firm, organizacji, instytucji i ludzi dobrej woli - dziękujemy im z całego serca w imieniu własnym i tych, do których pomoc dotarła w tym roku mówią Ci, dzięki którym dobro mogło u nas zaistnieć.


Foto: Robert Fraś

Dziękujemy Wam za to! 1093 razy :)

Dobro wraca. Zobaczcie jak wyglądała pierwsza Szlachetna Paczka w naszym mieście! Działo się to w roku 2010! a siedzibą sztabu były piwnice andrychowskiego Ogólniaka. 5 lat to całe wieki :) bardzo łatwo znaleźć na powyższych i poniższych fotkach - wspólny mianownik. Te dwie serie zdjęć łączy coś pięknego i wyjątkowego - wielkie serca darczyńców!

5 lat temu Wolontariusze mówili do nas tak:

Magda - pomagam, bo warto pomagać
Mateusz - pomagam by nieść innym radość
Agnieszka - warto pomagać by zobaczyć szczęście w oczach innych ludzi
Natalia - pomagam, bo pomoc ludziom jest celem mojego życia
Monika - pomagam, bo chcę pomagać
Magda - kocham życie, kocham ludzi, kocham to co robię
Grażyna - też kocha to co robi
Marcin - pomaganie innym jest wielką przyjemnością
Jarek - pomagam tym, którzy pomagają :)
Byliśmy już u jednej z rodzin - łzy się lały, łzy szczęścia lały się strumieniami - dodała Magda!
Pierwsi andrychowscy paczkowcy musieli znaleźć w sobie siłę i energię siania dobra i zarazić nią innych. Pierwszym liderem regionu był Marcin - nauczyciel LO w Andrychowie, który stanął na czele andrychowskiego Sztabu i zaraził ideą kolejnych wolontariuszy. Udało się. I niech trwa nadal!

JS

Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8443

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393