andrychow.pl


Mikołaje ze Stanicy Hucuł to nie jest magia świąt. Oni są tacy przez cały rok!

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Poniedziałek , 07 Grudnia 2015 - 10:14


Niedziela - 6 grudnia 2015 r. Każdy z nas wie, że są takie miejsca i ludzie w naszej gminie, którzy są solą tej ziemi. Znamy ich. Są zwyczajni, ale niezwykli w tym co robią. Łączy ich chęć działania w grupie, czynienie dobra i uśmiech, który rozsiewają dookoła, sprawiając, że świat staje się piękniejszy. Działając w pojedynkę rozrzucają ziarenka nadziei. Pracując w grupie - tworzą synergię zdolną przenosić góry. Wczoraj mieliśmy okazję obserwować działania takich właśnie ludzi! Zapraszamy na fotoreportaż o Świętym Mikołaju i jego pomocnikach ze Stanicy Hucuł. Już parę minut obserwacji wystarczyło, by stwierdzić szczerość w ich działaniu. Fajnie, że w tym zwariowanym świecie są ludzie, którzy jak oni - sieją dobro i zarażają innych swoją pozytywną energią. Tego nie da się podrobić. To nie jest jednorazowa akcja i magia świąt - oni są tacy przez cały rok! Zobaczcie!

Przygotowania do wyjazdu trwały od wczesnych godzin rannych, ale już wiele tygodni wcześniej planowano niezwykłą imprezę. Opracowano specjalne formy do pieczenia pierników i według sprawdzonej receptury - własnoręcznie - wolontariusze i szefostwo Stanicy upiekło pyszne pierniki w kształcie podkówek. Rozdano ich setki - na szczęście! Maluchy mogły usiąść w powozie Świętego, a dorośli odpowiedzieć na ważne pytanie - Jacy byliśmy w mijającym roku?

Orszak Świętego Mikołaja przebył tego dnia kilkanaście kilometrów odwiedzając wiele miejsc naszej gminy. W szczególnej oprawie wydarzenia pomógł Ks. dziekan Stanisław Czernik, który pożyczył piękny strój Świętego Mikołaja, nauczył też "Świętego" jak i ile węzłów powinien mieć sznur przy habicie :)

Fajnie było obserwować zgraną grupę przyjaciół. Siłą Stanicy Hucuł jest świetna ekipa wolontariuszy, których pasją są konie. Coraz więcej rodziców dostrzega to, oddając pod ich opiekę swoje pociechy, wiedząc, że oprócz jazdy konnej przekażą im znacznie więcej potrzebnych w życiu wartości. W dzisiejszych czasach coraz trudniej o ludzi, którzy są gotowi poświęcić drugiemu człowiekowi nie tylko swój czas, ale też - kawałek siebie.

Stanica Hucuł swoimi działaniami pięknie wpisuje się w reguły otwartości na potrzeby innych, wspiera i współuczestniczy w działaniach podejmowanych przez lokalną społeczność. Nie bez powodu coraz więcej ludzi w naszej gminie rozpoznaje hucuły - rasę koni, które świetnie nadają się do nauki jazdy konej i rozwijania jeździeckich pasji naszych milusińskich, ale też dorosłych. Coraz więcej rodziców ufa wolontariuszom Stanicy. Mamy szczęście, że na terenie naszej gminy są ludzie, którzy umieją wywołać na twarzy innych szczery uśmiech. Nie bez powodu w firmie Józefa Brzazgacza jedna ze ścian zapełniona jest dyplomami i podziękowaniami od organizacji, stowarzyszeń, instytucji i parafii.

Podczas wędrówki doszło do niecodziennego spotkania! Mikołaje ze Stanicy Hucuł spotkali się w drodze z Klubem motocyklowym "Nieznani Jeźdźcy". Wymieniono się słodkościami, przetestowano sprzęt konkurencji :) po czym Święci Mikołajowie spotkali się w karecie na czterech kołach, by ustalić, który jest prawdziwy :)

Zobaczcie jak było! Sześć godzin w drodze! Zapraszamy na fotoreportaż!JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8439

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393