andrychow.pl


TEATRALNA PRZYGODA - czyli akcja FERIE 2016

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Środa , 02 Grudnia 2015 - 23:20


Placówki wiejskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie serdecznie zapraszają dzieci w wieku od 7 do 12 lat do udziału w projekcie zimowego wypoczynku pod hasłem: "TEATRALNA PRZYGODA" w dniach od 19 - 27 stycznia. W programie ferii przewidziano szereg atrakcji związanych z teatrem i sztuką, ale pomyślano również o zabawie i dobrej rozrywce.
W programie:

- wycieczka do Teatru "Banialuka" w Bielsku-Białej na spektakl pt.:"Księga Dżungli"; po spektaklu uczestnicy zobaczą zaplecze sceny i pracownie tworzenia lalek, poznają techniki wykonania pacynek i kukiełek teatralnych oraz zwiedzą interaktywną wystawę edukacyjną z zakresu: fizyki, ekologii, iluzji, przyrody oraz zabaw logicznych w Centrum Nauki i Zabawy "Eugeniusz" (ciekawostka: wszystkich eksponatów można dotknąć, sprawdzić, przetestować).

- warsztaty i zabawy teatralne w WDK w Zagórniku pod hasłem: "Zaczynamy nasz Teatrzyk"; warsztaty poprowadzą instruktorzy z Grupy Teatralnej "Próg" z Wadowic. Warsztaty są zarazem podsumowaniem cyklu zajęć plastycznych prowadzonych w placówkach gminnych CKiW z okazji Roku Teatru Polskiego.

- wycieczka do Parku Świętego Mikołaja w Zatorze "W Krainie Bajek"; wędrówka bajkową ścieżką z przewodnikiem, Kino 360 3D, lodowisko, pamiątkowe zdjęcie, spotkanie ze Świętym Mikołajem, mini pociąg, bajkowa parada, kartka z poczty Świętego Mikołaja oraz certyfikat wizyty w parku.

- wycieczka do Krakowa; warsztaty teatralne "Teatr Legend" - zajęcia, które poprzez aktywną zabawę przybliżą dzieciom temat powstania takich postaci jak smok, magiczne drzewo, diabeł czy rusałka. Po warsztatach dwugodzinny relaks i zabawa na basenach największego krytego Aquaparku w Polsce.

- wyjazd do Teatru Zagłębia w Sosnowcu na spektakl pt.: "Wakacje z Duchami"; po przedstawieniu dzieci wezmą udział w lekcji teatralnej prowadzonej przez aktora z Teatru Zagłębia, następnie zwiedzą Egzotarium - magiczne miejsce, w którym można podziwiać rośliny z różnych sfer klimatycznych i geograficznych świata oraz kolekcję egzotycznych ryb, gadów, ptaków i ssaków.

- wyjazd do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej - spotkanie z aktorem połączone ze zwiedzaniem; po wizycie w teatrze proponujemy pobyt w krainie dziecięcej radości i zabawy "Zabawowo" - jednej z największych w Polsce trzypoziomowych konstrukcji do zabaw ruchowych dla dzieci.

Ponadto w ramach akcji "Ferie 2016" zorganizowane zostaną w placówkach wiejskich CKiW stacjonarne zajęcia animacyjne, wyjazdy na basen oraz inne formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży z gminy Andrychów.

Zapisy chętnych do skorzystania z oferty "Ferie 2016 - Teatralna Przygoda" ruszają w grudniu. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej www.kultura.andrychow.eu oraz w poszczególnych placówkach CKiW. Serdecznie zapraszamy!


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8438

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393