andrychow.pl


Zamkowa Choinka Pokoleniowa

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Środa , 02 Grudnia 2015 - 23:06


Towarzystwo Miłośników Andrychowa po raz kolejny zaprasza dzieci, młodzież szkolną i dorosłych mieszkańców andrychowszczyzny do wspólnej zabawy ubierania choinki świątecznej pod nazwą "Zamkowa Choinka Pokoleniowa". Spotkanie to zorganizowane zostało w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w Gminie Andrychów w 2015 r. TMA dostało dotację na organizację spotkania w ramach zadania - "Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej": " Kultywowanie regionalnych tradycji i zwyczajów związanych z obrzędami ludowymi na terenie Gminy Andrychów".

Celem imprezy, która odbędzie się w dniu 7 grudnia 2015 roku w godz. 10.00 - 12.00 w Izbie Regionalnej (Pałac Bobrowskich) jest podtrzymywanie tradycji zdobienia choinek świątecznych w naszym regionie, poprzez własnoręczne wykonanie ozdób i dekoracji choinkowych podobnych tym, jakimi dawniej przystrajano świąteczne drzewka.

Ozdoby powinny być wykonane z naturalnych materiałów i surowców takich jak: drewno, słoma, wydmuszki jaj, zasuszone owoce, kwiaty, zioła, szyszki, ciasto itp., może też być użyty papier, bibuła, materiały tekstylne.

Jeżeli ktoś nie zdąży wykonać ozdoby, niechaj przyjdzie i poszuka inspiracji na świątecznym drzewku w sali pałacowej. Tak ubrana choinka będzie zdobiła Izbę Regionalną w okresie do 6 stycznia 2016 roku. Serdecznie zapraszamy do Izby Regionalnej mieszczącej się w Pałacu Bobrowskich i udziału w tej sympatycznej, świątecznej zabawie pokoleń!


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8437

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393