andrychow.pl


Fabryka Muzyki Niezwykłej rozdała wypłatę dla najlepszych

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Niedziela , 29 Listopada 2015 - 19:48


Fabryka Muzyki Niezwykłej - Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej, Poetyckiej "Piostur Gorol Song" i Innej rozdał nagrody. Impreza - muzyczna uczta trwała 3 dni. Organizator - Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaproponowało widzom i uczestnikom niecodzienne koncerty i muzyczne doznania. Ostatni dzień oprócz przesłuchań konkursowych, podczas których młodzi wykonawcy zaprezentowali wybrane przez siebie utwory oraz jeden z utworów Tadeusza Woźniaka zakończył się rozdaniem nagród oraz koncertami finałowymi. Na scenie MDK zaprezentował się ubiegłoroczny zwycięzca - Marcin Sady w projekcie Hee oraz Tadeusz Woźniak z rodzinnym zespołem. Podczas jego koncertu publiczność oklaskiwał również zwycięzców tegorocznej edycji FMN, którzy zaśpiewali wspólnie z Gwiazdą Wieczoru.

Decyzją Jury w skład którego weszli: Tadeusz Woźniak, Magda Turowska i Marcin Kurek główną nagrodę przeglądu otrzymała Karolina Micor. Kolejne nagrodę otrzymał Piotr Zubek a trzecie miejsce przypadło Klaudii Bacy. Jury wyróżniło zespół Aga Ozon, oraz przyznało wyróżnienie dla wyjątkowego akompaniatora Łukasza Kozery, który towarzyszył zdobywczyniom pierwszej i trzeciej nagrody. Nagrody laureatom wręczał burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

Tegoroczna zwyciężczyni FMN - KAROLINA MICOR - jest pianistką i wokalistką, absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego gdzie studiowała finanse i inwestycje. Jest laureatką wielu ogólnopolskich festiwali m.in. Korowód, OFPA, zdobyła 1 miejsca w Konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" 2015. Pochodzi z Gilowic, ale aktualnie mieszka w Londynie. Tam gra i śpiewa w zespole Lit FM.

Jury poruszyło jej nieprzeciętne wykonanie piosenki "S.O.S." Jeremiego Przybory. Słowa uznania w kierunku młodej artystki skierował Tadeusz Woźniak, który stwierdził, że wykonanie zaprezentowane na scenie MDK wydało mu się lepiej zinterpretowane niż oryginał, zaśpiewany przed laty przez Kalinę Jędrusik.

Dołączamy się do słów uznania i w pełni popieramy tą opinię. Karolina Micor obdarzona jest nieprzeciętną barwą głosu - czarując zarówno głosem jak i wyśpiewanymi emocjami!

Drugie miejsce trafiło do PIOTRA ZUBKA. Mimo, że młody wiekiem to w swoim dorobku ma już kilka osiągnięć. Jest laureatem wielu festiwali, również w nurcie piosenki literackiej. Uczy się w PSM II st. im Fryderyk Chopina w Warszawie na kierunku wokalno-estradowym. Poza śpiewaniem robi witraże, ozdoby ceramiczne. Lubi również wędkarstwo. Jury bardzo spodobało się wykonanie przez niego piosenki "Łódź bliska, daleka" do własnego tekstu artysty muzykę napisał Dariusz Jaros.

Trzecie miejsce otrzymała KLAUDIA BACA - absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki estradowej. Jej dotychczasowe osiągnięcia to m.in. wyróżnienie w konkursie na interpretacje piosenek Marka Grechuty, "Spotkania w teatralnej masce" w Zamościu 2007. Jest również , finalistką w Konkursie "Debiuty" Lublin-2008, półfinalistką Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy "Serca Bicie" Bydgoszcz 2013 oraz tegoroczną finalistką Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Pochodzi z Zamościa, ale aktualnie mieszka w Katowicach, tam spełnia się zawodowo m.in. jako artystka Polskiego Teatru Historii z Mikołowa oraz nauczycielka śpiewu.

Po emocjach związanych z rozdaniem nagród na scenie MDK zaprezentował się Marcin Sady, zwycięzca zeszłorocznej edycji FMN. Wśród zaprezentowanych utworów znalazł się również ten, który przyniósł mu ubiegłoroczny sukces w Andrychowie.

Reszta wieczoru należała bezapelacyjnie do Gwiazdy - Tadeusza Woźniaka, który wraz z rodzinnym zespołem zaprezentował część swojej twórczości. Przy okazji dowiedzieliśmy się wielu ciekawych opowieści i anegdot - historii polskiej muzyki. Artysta współpracował z wieloma niezapomnianymi twórcami. To wszystko odcisnęło wyraźny ślad w repertuarze. Dowiedzieliśmy się również sporo ciekawych informacji o utalentowanej muzycznie rodzinie Woźniaków. Na scenie zaprezentowała się żona artysty i dwóch synów.

Nie było co prawda piosenki ze słuchowiska "Lato Muminków" - Jak dobrze być poziomką :) w wykonaniu Piotrusia Woźniak - bo Piotruś, jak widzicie na fotografiach - wyrósł :) i śpiewa już zupełnie inny repertuar, którego częścią podzielił się z przybyłymi w minirecitalu.

Ostatnim utworem przed bisami, jak zapewne się domyślacie był niezapomniany utwór Tadeusza Woźniaka Zegarmistrz Światła! Wcześniej na scenie wśród wykonań poszczególnych utworów przewijały się wspomnienia i teksty Marka Grechuty, Jacka Kaczmarskiego, Czesława Niemena... Ech! Pięknie było! Salę MDK wypełniło mnóstwo wspomnień!

Szczególne brawa artysta otrzymał za wykonane z młodymi laureatami tegorocznej FMN utwory ze swojego repertuaru. Burza oklasków spłynęła z widowni za nieprzeciętne wykonanie "Smak i Zapach Pomarańczy" w towarzystwie Agi Ozon i Klaudii Bacy. Niestety - razem z mistrzem nie zaśpiewała zwyciężczyni FMN, ponieważ spieszyła się na samolot. Podzieliła się z nami jednak ponownie doskonałą interpretacją "S.O.S"

Zobaczcie jak było - chwila po chwili - od momentu, gdy najlepsi z najlepszych stanęli przed Jury z wykonaniem wybranego utworu własnego i utworu Tadeusza Woźniaka - do momentu gdy Tadeusz Woźniak wraz z rodzinnym zespołem otrzymał od organizatorów czerwone róże i burzę oklasków widowni!

JSTen artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8434

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393