andrychow.pl


Fabryka Muzyki Niezwykłej - dzień drugi - Queen symfonicznie!

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Niedziela , 29 Listopada 2015 - 10:43


Muzyczną atmosferę drugiego dnia w "Fabryce Muzyki Niezwykłej" - Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Turystycznej, Poetyckiej "Piostur Gorol Song" i Innej, zorganizowanej przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie rozgrzał do czerwoności niezwykły koncert - Muzyka Zespołu Queen symfonicznie! Dwugodzinny spektakl z najpiękniejszymi kompozycjami Queen! Mało kto wyobrażał sobie przed koncertem jak dynamicznie i kolorowo grupa 7 muzyków i 21 chórzystów może interpretować klasykę współczesnego rocka! Już pierwsze zagrane nuty pozwoliły sądzić, że będzie to niezwykłe wydarzenie muzyczne! Muzycy dysponujący pokaźnym dorobkiem estradowym, związani z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina i Filharmonią Świętokrzyską dali prawdziwy popis entuzjazmu, młodości i muzycznej ekspresji! Ścieżkę muzyczną uzupełniały piękne partie wokalne chóru Vivid Singers! oraz błyskotliwa konferansjerka "szefa" zespołu Alla Viena - Jana Niedźwieckiego. Jego gra na kontrabasie i gitarze basowej oraz towarzystwo nie mniej świetnych muzyków - Małgorzaty Smyczyńskiej - wiolonczela, Marty Niedźwiedzkiej - skrzypce i Adama Manijaka - fortepian - była duszą wydarzenia. Zapraszamy na fotoreportaż, który zakończymy wybranymi fotkami uczestników Fabryki Muzyki Niezwykłej, którzy w godzinach południowych uczestniczyli w przesłuchaniach konkursowych.

Muzycy i chór przez pierwszą część koncertu dali stonowany popis umiejętności, przypominając nam niezapomniane przeboje śpiewane przez Freddiego Mercurego - rock&rollowe hity w opracowaniu na klasyczne instrumenty - swing, piękne ballady, gospel. Z każdą minutą, z każdym przebojem rosło jednak muzyczne ciśnienie i ekspresja repertuaru. 24 listopada 2011 minęła dwudziesta czwarta rocznica śmierci kontrowersyjnego, ale również niezwykle utalentowanego wokalisty, będącego na scenie wulkanem energii.

W drugiej części koncertu - no właśnie! - zespół Alla Viena i chór Vivid Singers przeobraził się wizerunkowo i instrumentalnie w muzyczny wulkan! - dając koncert rockowy, wypełniony największymi przebojami Queen z finałem w wykonaniu aktora, absolwenta Łódzkiej Szkoły Filmowej - Sebastiana Machalskiego oraz Piotra Wieczorka, który zaprezentował niezwykłe i dynamiczne popisy solowe na gitarze! Ależ było gorąco! Zobaczcie! Podczas koncertu muzycy Alla Viena zaśpiewali swojemu "szefowi" - Janowi Niedźwiedzkiemu głośne sto lat! Okazało się, że utalentowany muzyk i konferansjer obchodził w Andrychowie 36 urodziny!
Jak wspominaliśmy - tego samego dnia na scenie MDK zaprezentowali się młodzi uczestnicy przeglądu, który od lat znajduje się w czołówce wydarzeń organizowanych przez andrychowską Kulturę. Wrażliwe i piękne interpretacje uznanych artystów oraz świetne - autorskie kompozycje wypełniły salę MDK, potwierdzając, że kondycja polskiej piosenki ma się całkiem dobrze!JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8433

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393