andrychow.pl


Zbliża się Fabryka Muzyki Niezwykłej!

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Czwartek , 19 Listopada 2015 - 13:18


Festiwal organizowany przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie cieszy się niesłabnącą popularnością od kilkudziesięciu lat, jest immanentną częścią miejskiego symbolu kultury - wpływając pozytywnie na wizerunek miasta, budując jego tożsamość i aktywizując mieszkańców, jest również rozpoznawalnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Polski. Impreza przyciąga uczestników i widzów z całego kraju, znajduje się wśród wydarzeń szczególnie promowanych przez Samorząd Województwa Małopolskiego - Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego.Komponentami Festiwalu są przesłuchania piosenki turystycznej i poetyckiej w ramach kultywowania ponad trzydziestoletniej tradycji organizowania przeglądu Piostur Gorol Song. W konkursie można prezentować również piosenki autorskie. Konkurs kierowany jest do osób powyżej szesnastego roku życia i kładzie główny nacisk na promocję sztuki ambitnej, a tym samym przezwyciężenie stereotypu "estradowości". W Festiwalu uczestniczyć mogą soliści i zespoły. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie twórczość muzyczna Tadeusza Woźniaka, którego postać stanie się dla uczestników Festiwalu - w drugim etapie - źródłem inspiracji w wyborze repertuaru do prezentacji konkursowej.

W tym roku również czeka na nas wiele spektakularnych koncertów, wydarzeń muzycznych i znanych wykonawców! Będą to Koncerty: STANISŁAWA CELIŃSKA "ATRAMENTOWA", Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie, ALLA VIENNA - orkiestra, VIVID SINGERS - chór, MARIUSZ OSTROWSKI, Recital TADEUSZA WOŹNIAKA wraz z zespołem oraz Laureatami Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki turystycznej, Poetyckiej "Piostur Gorol Song" i Innej, Projekt Hee - Marcin Sady

W przeglądzie pojawi się wielu utalentowanych wykonawców z całego kraju.

Dzięki staraniom organizatora impreza umożliwia kwalifikację uczestników do udziału w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2016 roku.

ZAPRASZAMY!

Szczegóły: www.kultura.andrychow.eu/piostur

Info: CKiW w Andrychowie


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8423

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393