andrychow.pl


Lekcja śpiewu pieśni patriotycznych zdana na szóstkę z plusem! Megagaleria Foto!

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Niedziela , 08 Listopada 2015 - 22:59


8. listopada 2015 r. z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości w kościele parafialnym pw. Św. Macieja w Andrychowie odbyła się III Lekcja śpiewu pieśni patriotycznych. Trzeba przyznać, że z roku na rok poziom artystyczny tej niezwykłej imprezy zdecydowanie się podnosi! Pomysłodawczynią lekcji śpiewu jest Zofia Wanat - dyrektor ZS im Armii Krajowej w Andrychowie ZDZ Katowice. Co roku we wspólnym śpiewie uczestniczą uczniowie Technikum Mundurowego ZS im Armii Krajowej w Andrychowie oraz Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Andrychów". Tradycyjnie we wspólny śpiew włączyli się również harcerze Hufca Andrychów oraz ułani IV Szwadrony Zwiadu im. 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich ze Stanicy Hucuł. W kościele parafialnym swój repertuar zaprezentowały również dzieci i młodzież z ZSS w Sułkowicach Bolęcinie oraz chór z Przecieszyna (gmina Brzeszcze). Gminę Chrzanów reprezentował Chór z Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Chrzanowie "Cantylena", Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz Pani Wiceburmistrz Beata Wątor. Podczas III lekcji śpiewu nie zabrakło przedstawicieli andrychowskiego samorządu. Po spotkaniu proboszcz parafii św. Macieja w Andrychowie ks. Stanisław Czernik podziękował przybyłym za wspaniały występ i popularyzowanie piosenki patriotycznej. Impreza organizowana była we współpracy z Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie oraz Parafią pw. Św. Macieja w Andrychowie. Zapraszamy na mnóstwo fotek!

"Nie rzucim ziemi skąd nasz ród! Nie damy pogrześć mowy. Polski my naród, Polski lud, Królewski szczep Piastowy" - kolejny raz słowa napisane wiek temu przez Marię Konopnicką wypełniły kościół parafialny pw. Św. Macieja kończąc piękną i pouczającą lekcję pieśni patriotycznych. Słowa, które przed laty łagodziły tęsknotę za krajem i niosły nadzieję na odzyskanie niepodległości mają w sobie ponadczasową moc. Śpiewane przez całe pokolenia w czasach niewoli nabrały szlachetnej oprawy i mimo upływu czasu nadal posiadają wielką siłę!

Na podkreślenie zasługuje fakt szczególnego przygotowania się na występ młodzieży z technikum mundurowego. Piękny program z występem solowym i łapiącym za serce repertuarem, uzupełniony dźwiękami trąbki z pewnością podobał się przybyłym na koncert. Świetnie zaprezentowały się również pozostałe zespoły śpiewacze. Cieszy fakt, że w śpiew włączyły się dzieci ZSS w Sułkowicach Bolęcinie! To daje nadzieję, że impreza oprócz wysokich walorów artystycznych ma również potężną dawkę żywego patriotyzmu! Zespół Andrychów - był klasą samą w sobie, kolejny raz udowadniając, że niezwykły, wielopokoleniowy zespół z roku na rok, oprócz profesjonalnego podejścia do swojej misji nieustannie zaskakuje świeżością wykonania kolejnych perełek gromadzonych w swoim repertuarze.

Nie wiem jak Wy - ale Andrychow.pl za dzisiejsze występy daje wszystkim, którzy zaprezentowali się w kościele pw. Św. Macieja - szóstkę z plusem!JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8410

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393