andrychow.pl


Bójka na scenie w MDK podczas imprezy osiemnastkowej!

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Niedziela , 18 Października 2015 - 23:42


Nic tak nie poprawia oglądalności artykułu jak chwytliwy tytuł :) Nie martwcie się :) Bójka była tylko i wyłącznie częścią programu artystycznego zespołu Kotlina, który wspólnie z zespołem Andrychów świętował pełnoletniość "Andrychowian" Podczas uroczystego koncertu zorganizowanego z okazji 18 lat działalności Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Andrychów na scenie zespoły zaprezentowały programy artystyczne taneczne i śpiewacze. Ludowemu Zespołowi Pieśni i Tańca "Andrychów" towarzyszymy już ponad dekadę, dokumentując ich koncerty i obserwując stały postęp i rozwój ich umiejętności. Z uwagą śledzimy również ich działania promujące gminę Andrychów poprzez udział w wielu imprezach kulturalnych i regionalnych zarówno w kraju jak również za granicą. Trzeba przyznać - to jeden z nielicznych międzypokoleniowych zespołów artystycznych tak pięknie wpisujących się w historię naszej społeczności. Zespół występuje ze swoją twórczością podczas wielu przeglądów i festiwali, posiadając na swoim koncie olbrzymią ilość nagród i wyróżnień.

Koncertują - poszerzając repertuar, śpiewając pieśni ludowe, patriotyczne i religijne, tańcząc i przekazując swoją pasję młodszemu pokoleniu. Zespół działa w strukturach Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. O jego historii i dotychczasowych osiągnięciach pisaliśmy wielokrotnie na naszych łamach. Zespół występuje nie tylko podczas uroczystości i imprez kulturalnych, ale też uczestniczy w życiu społeczności Gminy Andrychów poprzez udział w imprezach charytatywnych, uroczystościach państwowych i świętach miasta.

Byliśmy wraz z nimi na ich pięknym koncercie w Sanktuarium w Łagiewnikach, gdzie oklaskiwały ich wielkie tłumy. Pełne - duże i małe kościoły słuchające ich pieśni to nie nowina. Podczas jednego z takich występów w małym kościółku, w kameralnej atmosferze (takie kolędowanie najbardziej podoba się zespołowi) jedna ze słuchaczek stwierdziła: "Byłam na występie Mazowsza. Jesteście tacy sami, tylko macie jeszcze dzieci i młodzież, czego im brakowało"!

No właśnie. Dzieci i młodzież to siła obecnego LZPiT Andrychów. Podczas koncertu zorganizowaneego z okazji "osiemnastki" na scenie zaprezentowali się również najmłodsi.

Miłym elementem koncertu było wspólne sto lat zaśpiewane członkini zespołu, która właśnie w dzień koncertu obchodziła.... 18 lat! Okazało się, że kolejne dwie członkinie zespołu również w najbliższych dniach będą obchodzić osiemnaste urodziny!

Wieczór ubarwił gościnny występ zespołu Kotlina. Zespoły tańczyły i śpieały naprzemian - potwierdzając wysoką wartość artystyczną i zdobyte umiejętności taneczne i śpiewacze. Wielkie Brawa! Na zakończenie - połączone zespoły artystyczne wraz z publicznością zatańczyły wspólnego poloneza i odśpiewały Andrychowską Polkę!

Podczas koncertu nie mogło zabraknąć władz samorządowych oraz przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń - towarzyszących pełnoletniemu "Andrychowowi" w dniu osiemnastych urodzin! Zobaczcie jak było!
JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8395

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393