andrychow.pl


Faladże, kadzidło, handżary - o co chodzi?

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Niedziela , 18 Października 2015 - 09:06


Wszystko wyjaśni się podczas kolejnego spotkania w Klubie Podróżnika Koła PTTK "Chałupa" zatytułowanego "OMAN - faladże, kadzidło i handżary". Będzie można wysłuchać relacji z dwutygodniowej podróży czwórki globtroterów z Andrychowa, którzy samochodem terenowym przejechali 5 500 km po górskich i pustynnych bezdrożach Omanu. Spotkanie odbędzie się w Klubie ASM w Andrychowie przy ul. Lenartowicza 7 w poniedziałek 19 października br. o godz. 19.00.




Oman to kraj położony na cyplu Półwyspu Arabskiego, wielkości Polski, liczący niewiele ponad 3 miliony mieszkańców. Urok Omanu to w dużej mierze krajobrazy. Surowe, wypalone słońcem góry, w wielu miejscach bardzo wysokie (prawie 3 tys. metrów), przecinają wadi po deszczu raptownie wypełniające się wodą. Samo wybrzeże też jest bardzo urokliwe - na niemal bezludnych plażach biały piasek kontrastuje z lazurem wody, a nocą żółwie przychodzą znosić jaja.

O urokach Omanu opowie Stanisław Ramian, a Jadwiga Janus podzieli się refleksjami na temat codziennego życia, obyczajów i gościnności mieszkańców tego kraju.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8393

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393