andrychow.pl


Zespół ANDRYCHÓW świętuje osiemnastkę - w sobotę Koncert Galowy

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Piątek , 16 Października 2015 - 22:05


Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW osiągnął już pełnoletność, bowiem powstał w 1997 roku. Z tej okazji Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na Koncert Galowy zespołu ANDRYCHÓW z gościnnym udziałem Zespołu Pieśni i Tańca KOTLINA z Osieka. Koncert odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie przy ul. Szewskiej 7 w sobotę 17 października o godz. 17.00. Wstęp: 5 zł
W programie występu zespołu ANDRYCHÓW znajdą się pieśni ludowe i biesiadne oraz suita taneczna "Od Krakowa do Andrychowa". Zespół KOTLINA zaprezentuje tańce narodowe i suitę tańców rzeszowskich.Przypomnijmy, że pomysłodawcą utworzenia zespołu ANDRYCHÓW była Zofia Wanat. Początkowo, jako grupa dziecięca, działał przy Szkole Podstawowej nr 4. Obecnie działa przy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Opiekę artystyczną sprawują: choreograf Urszula Wiśniowska i kierownik muzyczny Leon Majkut. Zespół występował w kraju i za granicą: w Niemczech, Czechach, na Słowacji i na Łotwie. W tym roku brał udział m.in. w Festiwalu Folklorystycznym "Z przytupem" w Zakrzewie (Wielkopolska), występował podczas 52. Tygodnia Kultury Beskidzkiej na estradach Oświęcimia, Wisły, Makowa Podhalańskiego i Szczyrku, a także podczas dożynek w Morawicy k. Kielc i w Jastrzębiu Zdroju.

Podczas sobotniego koncertu wystąpi również grupa dziecięca zespołu ANDRYCHÓW. W środę 21 października br. o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbędzie się dodatkowy nabór do grupy dziecięcej zespołu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych: rodziców i ich pociechy - dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 7 lat, które lubią tańczyć i śpiewać. Próby grupy dziecięcej odbywają się w MDK w środy w godz. 17.00-18.00.

ZPiT KOTLINA istnieje od 2004 roku. Obecnie działa przy Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku. Co roku zespół występuje na targach Sztuki Ludowej w Krakowie, na estradach Tygodnia Kultury Beskidzkiej, na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym "Tęcza Polska" w Polanicy Zdroju. Występował również na Litwie, we Francji i w Bułgarii. W 2012 r. KOTLINA brała udział w teleturnieju "Familiada", przeznaczając wygraną na potrzeby hospicjum dla dzieci.

Info: CKiW Andrychów


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8391

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393