andrychow.pl


Świetny koncert w Miejskim Domu Kultury

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Niedziela , 11 Października 2015 - 10:59


Trochę wody w rzekach upłynęło od momentu, kiedy Henryk Sienkiewicz napisał nowelę "Janko Myzykant". Czy świat dla muzycznych talentów zmienił się od tamtego czasu? Diametralnie... Prawie 150 lat temu muzyka przez duże M i jej piękno była dostępna wyłącznie dla nielicznych. Teraz, każdy, kto chce rozwijać swoją pasję może osiągnąć poziom artystyczny dostępny kiedyś tylko wybrańcom losu. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy koncertu, zorganizowanego przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie - Andrychowski Muzzyczny Trip. Wśród gwiazd wieczoru oklaskiwaliśmy Krystynę Prońko, Michała Urbaniaka i Big Band Małopolski - jeden z najlepszych big bandów w Polsce. Powstał w 2006 roku i skupia utalentowanych młodych muzyków, studentów Akademii Muzycznych, słuchaczy i absolwentów Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. BBM prowadzi dr hab. Ryszard Krawczuk - wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie. Bardzo nam miło, że w gronie muzyków orkiestry tworzą dyrygenci orkiestr dętych z gminy Andrychów - Łukasz Zaborowski i Roman Marczyński.

O gwiazdach nie napiszemy dużo. To klasa sama w sobie. Niepodważalne autorytety, które zaznaczyły i nadal znaczą wyraźny ślad w historii muzyki. Krystyna Prońko - polska piosenkarka i kompozytorka, pedagog muzyczny, a także osobowość telewizyjna przypomniała nam dźwięki piosenek, które od lat goszczą w panteonie najbardziej znanych polskich dźwięków. Michał Urbaniak! Legenda! Wirtuoz! Muzyk jazzowy, kompozytor i aranżer, grający głównie na skrzypcach i saksofonie, współtwórca polskiej szkoły jazzu i kreator muzyki fusion. Autor muzyki do 25 filmów zaprezentował w MDK swoje najnowsze kompozycje.

Gwiazdom towarzyszyło niezwykłe muzyczne tło utalentowanych osobowości Big Bandu Małopolskiego, eksplodującego co jakiś czas indywidualnymi popisami talentu, nagradzanego oklaskami widowni. Sobotni, muzyczny koncert można bez obaw porównać do cennego, jubilerskiego dzieła w którym szlachetne kamienie otoczono misterną konstrukcją, dopełniającą ich piękno.

Zobaczcie jak było!

JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8383

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393